Craiova impotentă! De data asta a comis-o Acka!

Patru meciuri din ultimele șase fără gol marcat de olteni. De data asta Sepsi ne-a dat cu terenul în cap.

„Prefer 3-2 decât 1-0 chinuit”, declara Papură după succesul scos în extremis, în ultimele secunde, cu nou-promovata Clinceni. În patru din ultimele 6 meciuri oltenii nu au mai nimerit plasele adverse. Astăzi, cu Sepsi, alb-albaștrii au avut două șanse mari în prima repriză și atât. Prima prin juniorul Constantin, al cărui șut a fost scos de portar. Plus „capul” lui Kelic, din șase metri, pe lângă, după o centrare perfectă a lui Bărbuț. Apoi, s-au stins.

În partea a doua, Craiova a dominat doar teritorial, fără a mai amenința poarta adversă. Invitată la contra-atac, formația oaspete a profitat. După trei indecizii ale lui Acka, Karanovic, de la oaspeți, l-a lobat pe Pigliacelli. A fost golul care a stabilit soarta punctelor. Sute de spectatori au strigat la final: „demisia, demisia”.

Record negativ al Craiovei în Europa! Nu s-a întâmplat vreodată în 50 de ani!

Universitatea Craiova a pierdut cu 2-0 meciul cu AEK Atena, contând pentru manșa tur din turul 3 preliminar al Europa League.

În 3 minute poți să citești și: Liga 3: Cele două echipe din Craiova, în serii diferite!

Tiago Ferreira la FCSB! Bălașa vine în Bănie!

UEFA a aprins bricheta și ne-a lăsat cu stadionul gol!