-3.9 C
marți, ianuarie 25, 2022

Andrei Ivan: „Trebuie să ne calificăm în play-off”

CS Universitatea Craiova a căzut pe locul 4, la un punct de poziția ce îi poate trimite pe olteni în play-out!

Eșecul cu FCSB nu doar că i-a îndepărtat pe craioveni de titlu, dar îi pune pe aceștia într-o poziție extrem de delicată. Trupa din Bănie are cu un punct mai mult față de FC Argeș, echipa ce ocupă în acest moment locul 7.

Andrei Ivan, cel mai bun jucător al lui Reghecampf în acest sezon, spune că oltenii trebuie să își revină și să se mobilizeze pentru meciul din Cupa României, contra celor de la Filiași. Cât despre titlu, atacantul spune că trebuie ca alb-albaștrii să se califice în play-off, apoi să vorbească despre trofeu.

A doua repriză a fost a noastră. În minutul 93, nu am fost atenți și am luat gol. Am forțat în a doua repriză să câștigăm. Am ratat foarte multe ocazii și ne-a costat. Crețu mi-a pus o contră, dar sunt ok. Sper să fiu bine. Mă recuperez de mâine și ne gândim la meciul din Cupă. Trebuia să câștigăm și să ne apropiem de primul loc. Mai întâi trebuie să ne calificăm în play-off și apoi să ne gândim la titlu. Am început cu 1-0. Nu am fost atenți la două faze fixe și ne-a costat. Nu am stat bine marcați și s-a văzut. Mister e nemulțumit, la fel ca noi. În prima repriză, nu ne-am regăsit între noi. În a doua repriză, am intrat mai motivați și trebuia să câștigăm acest meci. Poate suntem prea relaxați după ce marcăm, dar nu e chiar așa. Ne-am relaxat și am luat două goluri în 5 minute. Nu avem ce să schimbăm momentan. Mergem să câștigăm în Cupă și, apoi, la Botoșani, să luăm cele trei puncte. Trebuia să înscriem cât mai multe goluri, dar nu a intrat mingea în poartă”, a declarat Andrei Ivan la finalul meciului.

Reghecampf, după ce a început cu 4 atacanți și a pierdut: „E păcat că suntem foarte copii”

2-3/ Super meci între campioanele locului 2!