fbpx
6.1 C
luni, noiembrie 29, 2021

Craiova ia trei în Trivale și se duce rău la vale!

FC Argeș – Universitatea Craiova 3-2. Start fals de retur: echipa lui Reghe se împotmolește la Pitești, după ce Crețu sparge sticla de șampanie a lui Rotaru în startul jocului.

FC Argeș – Universitatea Craiova 3-2

Au marcat: Fatai 42, Arias 49, Said 78/ Roglijic 6, Nistor 80

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Miguel, Mușat (Arias) – Meza Colli, Raynov, Latovlevici –  Șerban (32 Viana), Istfan (90+4 Dumitru), Fatai (46 Said, 85 Palic). Antrenor: Mihai Ianovschi

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Căpăţînă (67 Ivanov), M. Constantin, Screciu, Bancu – Nistor, Creţu, Roguljic (55 Baiaram) – Cîmpanu (46 Vlădoiu), Koljic (67 Markovic), Ivan. Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Eliminat: Crețu 12

Arbitru: Marian Barbu, stadion: „Nicolae Dobrin”

FC Argeș – Universitatea Craiova 3-2. Oltenii sunt deciși să demonstreze că la Ovidiu a fost un accident și încep în forță partida de la Pitești. Roguljic se plasează bine, pe scurt, la un corner, și meciul începe practic de la 1-0 pentru Craiova. După ce se rupe echilibrul pe tabelă, se rupe și cel din teren, în sens invers însă. În 3 minute, Crețu vede două cartonașe și își lasă echipa în 10, încă din minutul 12! În finalul reprizei, Fatai, scăpat din marcaj de Căpățână egalează.

FC Argeș – Universitatea Craiova 3-2. Oltenii pierd contactul cu liderul CFR Cluj

Partea a doua începe cum s-a încheiat prima. Cu gol al Argeșului! De această dată după o fază de cascadorii râsului ce-i are drept protagoniști pe fundașii centrali ai oltenilor Marius Constantin și Screciu, care se încurcă între ei, iar ultimul îl lansează pe Arias spre golul de 2-1! Pe final de repriză, Said marchează pentru 3-1, din centrul careului. Nistor reface diferența de un gol, după doar două minute, cu un șut în forță din marginea careului. Se încheie 3-2 pentru FC Argeș, iar Craiova pierde contactul cu CFR Cluj.

Daniel, polițist local în Târgu Jiu, s-a stins din viață!

Fondator 3minute.net. Cu experienta de peste 15 ani in presa.