1.4 C
marți, ianuarie 26, 2021

Radoi trebuie neapărat să vadă pasa asta, spectacol în MLS

A revenit fotbalul și în America iar internaționalul român Alexandru Mitriţă este într-o formă bună, tocmai a reușit un assist fenomenal din propriul teren împotrivă echipei lui David Beckham, Inter Miami.

În minutul 64, Mitrita a trimis o pasa de la peste 40 de metri, din jumătatea proprie către un coechipier care a rămas singur cu portarul și a înscris fix sub ochii lui David Beckham care a rămas masca. Meciul s-a terminat 1-0 iar fostul oltean a fost schimbat în minutul 79.

Toate echipele din MLS au fost împărțite în șase grupe a câte cinci formații, iar în optimile de finală au acces primele două clasate din fiecare grupă și cele mai bune patru echipe care au încheiat pe locul trei. Echipa lui Mitriţă a terminat pe locul 3 cu o victorie și doua înfrângeri însă cu un golaveraj mai bun decât New York Red Bull și va juca în optimile de finala.

Meciul din prima faza eliminatorie se vă disputa luni, 27 iulie împotrivă celor de la Toronto FC, câștigătoarea grupei C.

Mitriţă mai are un motiv de fericire, soția lui Alesia este însărcinată și va avea o fetiță.

“Iti multumesc pentru ca esti prietena mea, iubita mea, soția mea si viitoarea mămică a copiilor mei. Te iubesc si iti sunt recunoscător pentru tot! Ne așteaptă o viata împreună!” a scris Mitriţă într-o postare pe Instagram.

În 3 minute poți să vezi și: VIDEO: Peluza așteaptă titlul: Cârțu și-a făcut brigadă!

Mititelu și Becali să nu-și facă griji: Rotaru nu are COVID!