-3.6 C
miercuri, februarie 8, 2023

Nici Balint nu-i mai bun decât Bergodi! Rotaru vinde omul meciului

Sepsi, coșmarul alb-albaștrilor. Craiova încă nu face transferuri de titlu!

CS Universitatea Craiova a început aproape rău campionatul. Cu gândul la titlu, oltenii au remizat, pe teren propriu, cu Sepsi, scor 2-2. Cristiano Bergodi i-a încurcat, din nou, pe craioveni. Antrenorul italian a contribuit la plecarea lui Reghecampf din Bănie, după ce l-a eliminat pe acesta din Cupa României. Rotaru l-a adus înlocuitor pe Balint, dar nici noul tehnician nu a reușit să îl învingă pe antrenorul care i-a făcut vicecampioni pe alb-albaștri, fiind apoi îndepărtat de Rotaru.

Craiova a început foarte bine meciul cu Sepsi. Trupa din Bănie a deschis scorul în prima repriză, prin Gustavo și a intrat în avantaj la vestiare. După pauză, oltenii au dat o nouă lovitură, în minutul 59, tot prin Gustavo. Coșmarul alb-albaștrilor a început în minutul 73, când Sepsi a redus din diferență, urmând ca 15 minute mai târziu să restabilească egalitatea.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Căpățînă, Papp, Screciu, Vătăjelu – Al. Crețu, Mateiu – Roguljic, Baiaram, A. Ivan – Koljic. Rezerve: D. Rusu – Martic, Găman, Sala, Nistor, Vînă, Gustavo, Cîmpanu, Markovic. Antrenor: Laszlo Balint.

Sepsi: Niczuly – Ninaj, Bălașa, Mitrea, A. Dumitrescu – Dimitrov, N. Păun, I. Gheorghe, M. Ștefănescu – Bărbuț, Al. Tudorie. Rezerve: Began – R. Ispas, D. Ciobotariu, D. Renta, Jonathan Rodriguez, Damascan, G. Dragomir, Rondon. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Rotaru vinde omul meciului

Gustavo a marcat două goluri cu Sepsi, dar ar putea fi ultimele în Liga 1 pentru mijlocașul brazilian. Acesta poate fi vândut, din nou, de Mihai Rotaru. Potrivit fanatik.ro, CS Universitatea Craiova are o ofertă concretă pentru Gustavo Vagenin (30 de ani). Un club din prima ligă a Iranului oferă 220 de mii de euro în schimbul mijlocașului ofensiv brazilian. Negocierile sunt în toi, iar Mihai Rotaru e dispus să îi dea drumul sud-americanului.