29.5 C
joi, august 18, 2022

Laszlo Balint, prima victorie pe banca alb-albaștrilor!

Antrenorul angajat să dea milităria jos din pod în Bănie debutează cu dreptul. Rotaru încă se gândește dacă să-i aducă întăriri!

CS Universitatea Craiova a câștigat primul meci amical disputat în această vară, în Austria. Oltenii s-au impus cu scorul de 4-1, în fața formației din Liga a doua din Germania, Arminia Bielefeld. A fost prima victorie a lui Laszlo Balint pe banca alb-albaștrilor, care au dominat clar meciul.

sumudica
Marius Șumudică: „Am vorbit cu domnul Rotaru”

Mihai Rotaru a luat legătura cu Șumudică în timp ce Laszlo Balint își făcea bagajele. Ce i-a răspuns antrenorul! Relația Read more

Laszlo Balint
Mesajul lui Laszlo Balint după ce a fost demis de CS Universitatea!

Laszlo Balint, antrenorul lăsat în urmă de Mihai Rotaru a avut o reacție emoționantă după ce oltenii l-au înlocuit cu Read more

Pentru CS Universitatea au marcat Ivan, în minutul 4, Markovic, în minutele 52 și 60 și Ante Roguljic în minutul 80. În minutul 73 au marcat și nemții. Astfel, chiar dacă a fost rezervă, tânărul vârf de atac deja l-a impresionat pe noul său tehnician. Craiovenii nu au pierdut nici măcar un jucător important în această vară și se cunoaște. Băieții lui Balint se simt foarte bine în teren, iar acest lucru ar putea să fie un mare plus în sezonul viitor.

Echipa de start a Craiovei: 13. Pigliacelli – 18. Vlădoiu, 2. Papp, 6. Screciu, 5. Vătăjelu, 8. Mateiu, 10. Vînă, 22. Gustavo, 17. Baiaram, 9. Ivan (cpt.), 19. Koljic.

Rezerve: 1. Lazar – 33. Căpățînă, 25. Găman, 11. Bancu, 35. Sala, 16. Nistor, 14. Crețu, 24. Roguljic, 7. Cîmpanu, 20. Markovic, 36. Brășfăleanu, 37. Danciu.

Mihai Rotaru încă nu i-a adus întăriri lui Balint, antrenor care nu a părut prea impunător în fața conducerii clubului, cel puțin la acest capitol. Patronul formației din Bănie știe că lotul este unul destul de capabil să ocupe, din nou, un loc 3 în Liga 1 și să-și asigure prezența în cupele europene fără să facă investiții în această vară. Totuși, dacă pretențiile lui Rotaru sunt mai mari, s-ar putea ca acesta să transfere măcar un fundaș central.

brazilianul Raul Silva, un fundaș de picior stâng în vârstă de 32 de ani, ar fi prima mutare pregătită de Rotaru, dar CS Universitatea nu a anunțat nimic oficial, momentan.