fbpx

Bergodi: ”Nu visam că putem juca cu titlul pe masă!”

Trei victorii din trei posibile. Început spectaculos pentru Cristiano Bergodi pe banca oltenilor.

După CFR Cluj – Craiova 2-3, Cristiano Bergodi a tras concluziile: „A fost cel mai frumos meci al sezonului. A fost extraordinar. Felicit băieții, au făcut meci foarte bun. În prima repriză am avut 3-4 ocazii, au avut șanse și CFR. În partea a doua, CFR, echipă cu experiență, a speculat și ne-a dat gol. Apoi am marcat pentru victorie.

E prima victorie a mea împotriva lui Dan Petrescu. Dar câștigasem ca jucător. Dar nu asta e problema. Jucătorii capătă mai multă experiență.

Aș fi ipocrit dacă aș spune că mă gândeam că începem așa, cu 3 victorii din 3. Dar acesta e meritul băieților. Ei sunt prinicipalii actori de pe teren.

Trebuie să fim modeşti, să stăm cu picioarele pe pământ, suntem încă în spatele CFR -ului. Când am venit, era un vis dacă unul îmi spunea că am putea juca ultimul meci acasă cu titlul pe masă”.

Craiova lui Bergodi a bătut pe rând Astra, Botoșani și CFR Cluj. A obținut maxim de puncte de la reînceperea campionatului și s-a apropiat la un punct de prima poziție în clasament, ocupată momentan de trupa lui Dan Petrescu.

În 3 minute poți să vezi și: Suporterii olteni pregătesc invazia Aeroportului din Craiova!

Un Feleac: i-am ciuruit!

Mutare surpriză pe final de sezon: s-a rezolvat transferul lui Grozav!

Adevăr sau provocare: șansele Craiovei să-i sufle titlul lui Petrescu!