Cota 2: Avem profit 645 lei! Combinăm handbal cu fotbal!

Alcătuim cota 2 și-un pic din două evenimente. Azi ne bazăm pe competițiile europene din handbal și fotbal.

Am avut o zi nasoală ieri, nu vă arătăm bilete tip acumulator pierdute doar pe Stenungsund – FC Trollhättan x2. Nu are sens. Partea interesantă e că oaspeții conduceau cu 2-0 în minutul 55, iar apoi a început răsturnarea: în 24 de minute gazdele au marcat de 3 ori și aia a fost. Depășim momentul, iar astăzi venim cu 2 propuneri din care să alcătuim cota 2.

Steaua – Varazdin HA +13,5 (1,5)

În Cupa EHF, Steaua este favorită clară împotriva croaților de la Varazdin. I-au bătut și în tur la un gol diferență. Însă, totuși,1,5 cotă la handicat de +13,5 linie de handicap pentru croați ni se par de nerefuzat. Mai ales că steliștii au meci peste 2 zile în SEHA League, drept urmare ar putea și roti în echipă, când au un avantaj liniștitor.

Completăm cota 2 cu Georgia – Letonia 1 (1,4)

La finalul lui martie, cele două echipe s-au întâlnit într-un amical și a fost 5-0 pentru gazde. Câte să se fi schimbat de atunci? Georgienii au cam bătut tot ce-au prins pe-acasă, în vreme ce balticii au pierdut în deplasare inclusiv cu Gibraltarul. Dacă se marchează repede așteptăm chiar un scor fluviu.

Biletul este jucat la Betano, iar cota finală e 2,1. Plasăm 100 lei pe el.