6.2 C
sâmbătă, aprilie 20, 2024

Cristea, debut cu gol în alb-albastrul Craiovei! Mihăilă, execuție fabuloasă!

Start bun pentru olteni în Antalya. Universitatea Craiova – Adana Demirspor 2-1, în primul joc test din 2019.

De 11 minute a avut nevoie Andrei Cristea pentru a marca primul gol în tricoul formației oltene. Atacantul venit de la Poli Iași a deschis scorul în partida Universitatea Craiova Adana Demirspor, după o cursă de 20 de metri, cu un șut pe colțul scurt. În minutul 61, oltenii au trecut în avantaj, grație unui șut fantastic reușit de Vali Mihăilă. Juniorul Craiovei, intrat după pauză, a trimis în vinclu din colțul careului mare, pentru 2-0. Turcii au redus din diferență în finalul întâlnirii.

Univeristatea Craiova – Adana Demirspor 2-1

Devis Mangia a început partida în următoarea alcătuire: Popescu – Dimitrov, Donkor, Tiago, Bancu – Bărbuț, Mateiu, Bic, Mitriță – Rocha, Cristea. În partea a doua, antrenorul italian a schimbat liniile, oferindu-le minute și altor jucători din lot. Popescu – Dimitrov, Donkor, Tiago, Bancu – Bărbuț, Mateiu, Bic, Mitriță – Rocha, Cristea. A reînceput campania de zvonuri despre plecarea lui Mitrita!