14 C
miercuri, octombrie 27, 2021

Craiova – FCSB, film mut pe banii lui Mititelu!

Adi Mutu a primit asigurări că poate pierde și cu CS Universitatea.

U Craiova 1948 a pierdut meciul disputat în compania celor de la FCSB, scor 0-1. Jocul a fost unul slab de ambele părți. Bucureștenii nu au avut chef să arate prea multe pe „Ion Oblemenco”, în timp ce alb-albaștrii nu au izbutit nici măcar să îi dea emoții lui Andrei Vlad.

În prima repriză, Craiova nu a reușit să le pună probleme adversarilor, dar nici oaspeții nu au arătat un fotbal prea bun. Cele două formații s-au anulat una pe cealaltă, cu speranța că cineva va comite o greșeală în echipa adversă. După primele 45 de minute, Craiova și FCSB au intrat la vestiare la egalitate, scor 0-0.

Repriza secundă a început mai bine pentru craioveni, dar o decizie controversată a arbitrilor a schimbat soarta meciului. Diallo, fotbalistul pe care Peluza Sud 97 îl voia căpitan, a faultat în careu, iar Keseru a înscris din penalty. Oltenii au încercat să restabilească egalitatea până la final, iar Adi Mutu a făcut mai multe modificări în ofensivă. Așa s-a ajuns și la situația în care Sidibe a făcut o criză de nervi când a fost scos de pe teren. Acesta a urlat, și-a scos tricoul, l-a aruncat pe jos și a plecat direct la vestiare. Craiova a încercat să ducă mingi în preajma careului lui Vlad, dar fără rezultate. Oltenii au pierdut partida cu scorul de 0-1, iar lucrurile încep să se complice și mai mult.

Mutu a început cu: Mogoșanu – Negru, Diallo, Kovacic, Bușu – Asamoah, Albu, Marquet – Ondaan, Bălan, Sidibe. Rezerve: R. Popa, Paramatti, Gajic, Bauza, Van Durmen, Pop, Raicea, Hugo Filipe, Compagno.

Iordănescu s-a bazat din primul minut pe: A. Vlad – V. Crețu, A. Miron, Vinicius, Radunovic – Olaru, Ov. Popescu, Oct. Popescu – Cordea, Keșeru, V. Gheorghe. Rezerve: Straton, Haruț, Șut, Budescu, Dumiter, I. Cristea, I. Stoica, Oaidă, Musi.

Adrian Mititelu a investit, din nou, sume importante, chiar dacă o bună parte din bani s-a plătit pentru noul autocar. Totuși, finanțatorul alb-albaștrilor s-ar putea să se răzgândească și să înceapă deja să caute un interimar până la instalarea noului antrenor.

Am văzut ce a scris Gazeta. Postul lui Mutu nu e în pericol. Nu e adevărat că ne gândim să-l dăm afară. Nu va fi demis nici dacă pierde cu FCSB, Botoșani și CSU”, a declarat Mititelu, înainte de meci, pentru GSP.ro.

Florin Costea: „Fac niște injecții în genunchi în fiecare an”

Toți îi bat, doar Reghe se teme: „CFR formează un grup puternic”