fbpx

Avem certitudinea: Universitatea Craiova ia campionatul!

Sunt două argumente indubitabile furnizate de 3minute.net în urcă cu 3 zile, pe care nimeni nu le poate contesta.

La data de 3 iulie, în prefața meciului cu Mediaș, 3minute.net publica articolul Știm cine marchează în Gaz Metan – Craiova! în care anticipam că Alex Cicâldău va marca la Mediaș: „Astfel, Alex Cicâldău, golgheterul Craiovei, este favorit să dea gol și în această seară. Nu este exclus ca mijlocașul să marcheze din penalty”. Am comis-o un pic, cu 11 metri, că doar nu puteam imagina carambolul din care a ieșit golul victoriei.

În cronica meciului Gaz Metan – Craiova 1-2, am fost iar cu un pas înainte de desfășurarea meciului de la Giurgiu: „Suntem la mâna noastră, dar și la piciorul lui Alibec. Duminică, Bănia strigă „Hai, Astra!” Fiindcă, Alibec a fost cel care, prin reușita sa, a menținut Craiova pe primul loc în clasament.

Acum recitiți titlul acestui articol și având în vedere antecedentele noastre credem că deja puteți ieși în stradă să sărbătoriți.

În 3 minute poți să vezi și: Totul pentru titlu: vine Tamaș!

Finala Cupei României nu se mai joacă la Craiova!

Primul fotbalist din Liga 1 infectat cu COVID-19!

E oficial: Emil Săndoi a semnat și e gata să îngroape Dinamo!