Craiova – Legia 3-3! Gură de oxigen pentru echipa lui Papură!

Chiar dacă au încheiat cantonamentul fără victorie, măcar în ultimul test din Austria oltenii au avut o evoluție solidă, înscriind de 3 ori.

Craiova – Legia 3-3, în ultimul amical al stagiului montan. Alb-albaștrii iar au ratat startul, ca în majoritatea jocurilor din Austria, însă au reușit să întoarcă până la pauză. Goluri Bancu și Roman, însă la fiecare contribuția majoră i-a aparținut lui Bărbuț. Craiova a intrat cu avantaj la vestiare, scor 2-1. Debutul părții secunde le-a aparținut tot polonezilor, cu un gol de pus în ramă din lovitură liberă, fix în vinclu. Două penalti-uri, câte unul de fiecare parte, au dus scorul la 3-3. Pentru olteni a transformat Roman, care și-a trecut astfel în cont dubla.

În Craiova – Legia 3-3, formația olteană a arătat astfel: Pigliacelli – Martic, Kelic, Acka, Bancu (cpt.) – Qaka, Ivanov, Mateiu – Bărbuț, Roman, Vătăjelu.

Rezultatele obținute de olteni în Austria:

Universitatea Craiova – Orenburg    1-1

Universitatea Craiova – Qarabag      0-0

Universitatea Craiova – Victoria Plzen      1-3

Universitatea Craiova – Ferencvaros         0-4

Universitatea Craiova – Legia 3-3

În 3 minute poți să citeși și: Trica: „Îmi doresc ca Universitatea cealaltă să ia campionatul!”

Craiova – Ferencvaros 0-4! Apărarea a stat ca bilele de snooker!