fbpx
2.7 C
miercuri, decembrie 8, 2021

Craiova înzăpezită: al treilea meci la rând fără gol marcat!

Scor alb, egalitate și la roșii! Dominată acasă de Sepsi, Craiova lasă o impresie proastă la prima apariție din 2021.

Craiova – Sepsi 0-0
Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, M. Constantin, Bancu – Nistor (63 Căpățînă), Screciu, Cicâldău (84 Mateiu) – Bărbuț (46 Ivan), Mamut, Ofosu (84 Baiaram). Antrenor: Corneliu Papură
Sepsi: Niczuly – Csiszer, Bouhenna, Mitrea, Ștefan – Aganovic, Vașvari (90 Delianidis), Fofana, Achahbar (46 Nouvier) – L. Fulop (58 Bajrovic, 86 Kovacs), Petrila (46 Golofca). Antrenor: Leo Grozavu
Eliminat: Screciu 80 / Fofana 90+1

Lipsiți de aportul strategului Papură, suspendat după eliminarea din Gruia, alb-albaștrii încep dezlânat jocul. Mamut intră tare la portarul Niczuly, prin alunecare, îi rupe crampoanele, dar scapă bine, fără avertisment. Vizitatorii preiau controlul, încearcă poarta lui Pigliacelli chiar și din propria jumătate, prin Florin Ștefan. Fofana, în prelungiri, trimite cu capul, Nistor scoate providențial de pe linia porții. La cabine se intră la egalitate, 0-0.

Craiova – Sepsi 0-0! Oltenii, fără gol marcat de 3 meciuri!

Oaspeții încep peste olteni partea secundă. Marius Constantin respige mingea împinsă spre poartă de Golofca, după ce Pigliacelli fusese depășit. Torpila lui Ștefan trece peste poarta italianului. După o oră de joc vine și șansa Craiovei, când Niczuly blochează șutul lui Cicâldău. Cu 10 minute înainte de final, Screciu e eliminat pentru o intrare dură și inutilă la centru, asupra lui Aganovic. Oltenii care nu contaseră aproape deloc în ofensivă fac încă un pas în spate. În primele momente de prelungiri e eliminat și Fofana, de la vizitatori, pentru injurii aduse arbitrului.

Se încheie cum a început: Craiova – Sepsi 0-0. Iar alb-albaștrii lasă o impresie proastă, incapabili să marcheze de mai bine de 270 de minute și să urce, măcar pentru câteva ore, pe locul 1.

Deszăpezirea de pe Oblemenco pe sistem roaba și lopata!

Craiova și-a aflat adversara din optimile Cupei României!