fbpx
6.1 C
Craiova
luni, noiembrie 29, 2021

Craioveanul Sebi Toma a prins finala la Cupa României DCNEU

Un tânăr din Bănie și unul din Constanța au fost cei doi învingători din semifinalele concursului

Craioveanul Sebastian Toma și constănțeanul Mihai Slave au fost cei doi învingători din semifinalele concursului de azi. Sebastian Toma (LPS Craiova) l-a învins pe un reprezentant al Constanței, David Garagancea, de la CS Farul, cu 10-4. Mihai Slave, legitimat la CSȘ 1 Constanța, l-a eliminat pe Matei Cotruța, de la UNEFS, de care a dispus cu 10-4. În ultimul act, unul extrem de disputat, a reușit să câștige Mihai Slave, care a pus pe tabelă 10-9 scor final. Medaliile de bronz au fost obținute de Matei Cotruța (CS UNEFS București) și David Garagancea (CS Farul Constanța). Premierea medaliaților și a spadasinilor clasați pe locurile 5-8 a fost efectuată de Simona Gherman, campioană olimpică, mondială și europeană cu echipa de spadă a României.

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
TURUL 1:

Andrei Popescu (ACS Engarde București) – Mihai Iordache (LPS Craiova) 10-5
Vladimir Alexandru (LPS Craiova) – Aron Kovacs (CSȘ Tg Mureș) 10-9
Vlad Enescu (ACS Engarde București) – Victor Melu (CSM Corona Brașov) 10-4
Horia Mladin (CSM Corona Brașov) – Radu Popescu (LPS Craiova) 10-2
Tiberiu Tănănău (CSȘ 1 Constanța) – Ștefan Corbu (LPS Craiova) 10-6
Nicolae Ștefan Pavelescu (CSA Steaua) – Christof Millares (LPS Craiova) 10-4
Dragoș Barbur (LPS Oradea) – Luca Melcioiu (LPS Craiova) 10-4

16-IMI:

Gabriel Popa (LPS Oradea) – Andrei Popescu (ACS Engarde București) 10-2
Flavius Papp (CSȘ 1 Constanța) – Alex Bratu (CS UNEFS București) 10-2
Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) – David Maier (CSȘ 1 Constanța) 8-7
Sebastian Toma (LPS Craiova) – Vladimir Alexandru (LPS Craiova) 10-4
Alexander Luca (CS UNEFS București) – Vlad Enescu (ACS Engarde București) 10-6
Ștefan Popa (ACS Engarde București) – Luca Eftimie (CS UNEFS București) 10-2
Laszlo Acs (CSȘ Tg Mureș) – Eduard Doicaru (CS Farul) 10-9
Matei Cotruța (CS UNEFS București) – Horia Mladin (CSM Corona Brașov) 10-7
Mihai Slave (CSȘ 1 Constanța) – Tiberiu Tănănău (CSȘ 1 Constanța) 10-2
Andrei Raț-Tarția (LPS Oradea) – Mihai Popa (ACS Engarde București) 10-4
David Baicu (CS Farul Constanța) – David Popescu (ACS Engarde București) 10-4
Mihnea Tămășan (LPS Oradea) – Mihai Duica (CS Dinamo) 10-5
Andrei Deas (CSM Corona Brașov) – Nicolae Ștefan Pavelescu (CSA Steaua) 10-6
David Garagancea (CS Farul Constanța) – Andrei Lazăr (ACS Engarde București) 10-1
Akos Nagy (CSȘ Tg Mureș) – Gellert Szabo (CSȘ Tg Mureș) 10-3
Alexandru Dina (CS UNEFS București) – Dragoș Barbur (LPS Oradea) 10-3

OPTIMI DE FINALĂ:

Gabriel Popa (LPS Oradea) – Flavius Papp (CSȘ 1 Constanța) 10-9
Sebastian Toma (LPS Craiova) – Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) 10-7
Ștefan Popa (ACS Engarde București) – Alexander Luca (CS UNEFS București) 10-9
Matei Cotruța (CS UNEFS București) – Laszlo Acs (CSȘ Tg Mureș) 10-6
Mihai Slave (CSȘ 1 Constanța) – Andrei Raț-Tarția (LPS Oradea) 10-3
Mihnea Tămășan (LPS Oradea) – David Baicu (CS Farul Constanța) 10-5
David Garagancea (CS Farul Constanța) – Andrei Deas (CSM Corona Brașov) 10-6
Alexandru Dina (CS UNEFS București) – Akos Nagy (CSȘ Tg Mureș) 10-6

SFERTURI DE FINALĂ:

Sebastian Toma (LPS Craiova) – Gabriel Popa (LPS Oradea) 10-9
Matei Cotruța (CS UNEFS București) – Ștefan Popa (ACS Engarde București) 10-5
Mihai Slave (CSȘ 1 Constanța) – Mihnea Tămășan (LPS Oradea) 6-5
David Garagancea (CS Farul Constanța) – Alexandru Dina (CS UNEFS București) 10-9

SEMIFINALE:

Sebastian Toma (LPS Craiova) – Matei Cotruța (CS UNEFS București) 10-4
Mihai Slave (CSȘ 1 Constanța) – David Garagancea (CS Farul Constanța) 10-4

FINALA:

Mihai Slave (CSȘ 1 Constanța) – Sebastian Toma (LPS Craiova) 10-9

Alexandru Pelici, după eșecul din Bănie: „Cam aspru rezultatul”

Notele alb-albaștrilor după Universitatea Craiova – CS Mioveni 5-2!

Related Articles

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

27,278FaniÎmi place
0AbonațiAbonați-vă
spot_img

Latest Articles