fbpx

Ronaldo revine la Lisabona cu Juventus și poate da peste Real Madrid

UEFA a decis, toate meciurile se vor disputa la Lisabona într-o singură manșă.

Astăzi s-au stabilit prin tragere la sorti duelurile din sferturile Champions League care se vor disputa într-o singura manșă la Lisabona în perioada 12-15 august 2020 iar Cristiano Ronaldo revine acasa cu Juventus.

Real Madrid/Manchester City vs. Lyon/Juventus

RB Leipzig vs. Atletico Madrid

Napoli/Barcelona vs. Chelsea/Bayern Munchen

Atalanta vs. PSG

De asemenea, tot astăzi s-a stabilit și împerecherea pentru semifinalele care se vor juca în 18 și 19 august 2020, tot la Lisabona!

Sfert de finală 1 vs. Sfert de finală 3

Sfert de finală 2 vs. Sfert de finală 4

Lyon, echipa lui Ciprian Tatarusanu a învins Juventus în meciul tur cu 1-0 astfel că torinezii au o misiune grea, aceea de a întoarce rezultatul.

Cel mai așteptat duel posibil din sferturi vă fi intre Real Madrid și Juventus, meci în care Cristiano vă înfruntă fosta să echipa în orașul care l-a lansat în fotbalul mare, Lisabona.

Fix în urma cu 2 ani, Ronaldo părăsea Santiago Bernabeu după 438 meciuri, 450 goluri și 131 pase de gol în tricoul madrilenilor și avea să semneze cu Juventus.

Cristiano Ronaldo a evoluat pentru Juventus în 39 de partide în acest sezon în toate competițiile, reușind să înscrie 30 de goluri și să ofere 7 pase de gol. Are 5 Champions League în palmares, 4 câștigate cu Real Madrid și 1 cu Manchester United.

În 2003 evolua pentru Sporting Lisabona și era pregătit de antrenorul român, Ladislau Bölöni care l-a descoperit și l-a propulsat în fotbalul mare.

În 3 minute poți să vezi și:  Mihăilă se asteaptă la un meci mare: “Atuul nostru este echipa, s-a văzut că suntem uniţi”

Cele două dileme ale lui Bergodi înainte de Craiova – FCSB!

Adrian Petre îi pune gând rau Craiovei: “Știu ce pot, cât mă antrenez”

FCSB va avea un nou capitan: „O să joace mai mult”

Zlatan Ibrahimovic: „Sunt președinte, antrenor și jucător aici”