7.3 C
joi, aprilie 18, 2024

FCU Craiova o ia pe urmele rivalei din prima ligă!

Semnal de alarmă pentru trupa lui Ovidiu Stângă. Nimic nu mai funcționează ca în startul pregătirilor.

FCU Craiova și-a ales ca adversari echipe mediocre din liga a treia, așa că Raicea și compania au zburdat pe teren: 9-0 cu Kids Tâmpa, apoi 5 boabe cu Ulmu. Ultimele două meciuri au fost dușuri reci pentru gruparea craioveană care va reveni pe Oblemenco. A luat-o pe urma celor de la CS Universitatea Craiova, care a strâns sute de minute fără gol marcat. Ce-i drept și mai grav pentru echipa din prima ligă: în oficiale.

Craiova lui Mititelu a legat deja 180 de minute de pregătire fără să marcheze. A fost 0-0 în partida cu satelitul celor de la FC Voluntari. Iar astăzi a venit și prima înfrângere în meciurile test, 1-0 cu CSM Slatina, prima echipă din B pe care alb-albaștrii lui Stângă o întâlnesc în perioada de pregătire.

Antrenorul care a antrenat CS Universitatea în sezonul 2013-2014, al promovării, a început partida în următoarea alcătuire: Taborda – Gîț, Paramatti, Gugu – Pop, Cristea, Albu, Stoenac – Raicea, Bălan, Luboya. Pe parcursul întâlnirii au mai intrat Negru, Zanfir, Pop, Zimța, Miuțescu, Compagno, Grădinaru.

Test de personalitate: Alege copacul și află ce fel de om ești!

Locuri libere în poliție: care sunt condițiile de recrutare