29.5 C
joi, august 18, 2022

David Popovici, de neîntrecut! A luat aurul și la 100 de metri!

Înotătorul român și-a lăsat adversarii în urmă și a câștigat un nou titlu de campion mondial!

David Popovici a reușit miercuri seară o nouă performanță notabilă. După proba de luni, când a cucerit prima medalie din istoria natației masculine din România, înotătorul de 17 ani a câștigat și proba de 100 de metri liber.

transfer Alceus Cestor Calcan
Alceus, Cestor și Calcan pot fi transferați la pachet!

Cei trei fotbaliști au șanse mari să poată semna din postura de liberi de contract! Andrei Prepeliță se pare că Read more

Transferul lui Luckassen a intrat în linie dreaptă!

Atacantul e gata să se întoarcă în Liga 1 și să lupte pentru titlu! După ce a fost refuzată de Read more

Sportivul s-a poziționat pe primul lor, cu un timp de 47.58, lăsând-ul în urmă pe francezul Maxime Grousset. David s-a calificat cu primul timp în finala probei de azi. Tânărul campion a încheiat ieri cursa cu timpul 47,13 secunde. Un nou record mondial la juniori.

Culoarul 4 i-a purtat noroc campionului mondial!

Ca și la proba de 200 de metri liber, unde a câștigat luni medalia de aur, David Popovici a înotat asta seară pe culoarul 4 al bazinului din Budapesta.

Culoarul 4 este, deasemenea, culoarul favoritului în probele de natație. Sportivul a devenit azi, primul înotător român din istorie dublu medaliat cu aur.

În 3 minute poti citi și: David Popovici, control antidoping după medalia de aur!