Dumanska, învingătoare în Polivalenta craioveană!

Atât de dragi le-au fost craiovenilor gesturile de bucurie ale Iuliei Dumanska. Le-au văzut și joi în sala din Bănie…

Vâlcea, cu Dumanska între buturi, nu a dat nicio șansă Craiovei în derby-ul Olteniei. La pauză a condus doar la un gol în fieful trupei lui Bogdan Burcea, dar după pauză s-a desprins categoric, scor final 25-19. A fost cea de-a 15-a victorie a vâlcencelor din tot atâtea posibile, rivala regională a Craiovei continuând parcursul perfect. În schimb, Trifunovic și compania au 4 înfrângeri în campionat în ultimele 5 meciuri și au fost eliminate din Europa.

Mangia le cere fanilor sa invadeze Pitestiul!

Pigliacelli: „Antrenorul va decide dacă voi executa penalty-uri”

Dumanska a revenit în Bănie și a câștigat!

În campionat, Vâlcea e pe primul loc cu maxim de puncte după 15 jocuri, în vreme ce sezonul este compromis pentru formația din Bănie, care e pe 8 cu 18 puncte. Pentru SCM Craiova, echipa susținută de la bugetul local, urmează meciul din Cupa României cu Măgura Cisnădie.