Ștefan Baiaram (22 de ani) este pe picior de plecare de la Universitatea Craiova
Extrema oltenilor a făcut un sezon destul de bun în tricoul Universității Craiova și a reușit să crească în valoare. Aceste al doilea cel mai bun marcator al alb-albaștrilor, iar aportul său în primul 11 este unul foarte mare.
În această vară, fotbalistul ar putea pleca în unul din cele mai tari campionate din lume, iar despre acest aspect a oferit mai multe detalii impresarul său.
Mihăiță Pleșan face praf un jucător de la Universitatea Craiova: „Cea mai mare țeapă”
Echipele din primele campionate ale Europei au pus ochii pe Ștefan Baiaram: „95% va pleca”
Mihăiță Pleșan a avut o intervenție telefonică, unde a dat mai multe detalii despre ofertele pe care Ștefan Baiaram le are. Se pare că fotbalistul a fost urmărit de un scouter la meciul cu Dinamo.
În partida de pe Arena Națională, Ștefan Baiaram a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă.
Acesta este urmărit de formații din Anglia, Italia, Spania și Germania, iar Mihăiță Pleșan vrea ca Universitatea Craiova să obțină minim 8 milioane de euro pentru transferul său.
Declarația lui Mihăiță Pleșan
„(n.r. există ofertă pentru Baiaram?) Sunt discuții cu foarte multe echipe, am refuzat o ofertă din Arabia. Noi au hotărât că vrem să facem un pas spre campionatele bune, iar peste 2-3 ani să facem un pas mare. Eu acum am discuții în Italia, Spania, Germania și Anglia. Aseară au fost oameni la meci pentru el, au fost și în meciul cu CFR Cluj în Cupă. Cred că dacă va continua așa, îi va crește ți prețul. I-am spus că trebuie să se bucure de fotbal, e într-un moment bun și poate vom ajunge la sumele alea. (n.r. 8 milioane?) Eu aș vrea și mai mult, dar cred că este ok și suma asta. Aseară au venit din Germania, din prima ligă. Am trecut peste momentele fragilității, iar asta s-a reglat după antrenament. Este un jucător că a făcut tot ceea ce am vorbit. sunt șanse de 95% să plece în vară”, a spus Mihăiță Pleșan la Fanatik
Mihăiță Pleșan a lăudat achizițiile făcute de Mihai Rotaru
Mihăiță Pleșan a numit antrenorul ideal pentru Universitatea Craiova!
Mihăiță Pleșan, gata să îl transfere pe Louis Paradela de la Craiova, la un alt club din Liga 1!