Epic fail! Cum naiba se poate întâmpla asta! (cotă 3,24 pentru azi)

După o oră de joc am închis flashscore, siguri de victorie. Ce a fost mai departe ține de ghinionul nostru ce poate intra, ușor, dar sigur, în legendă.

Biletul de ieri a arătat astfel:

Finlandezii au făcut 3+, Olimpia a bătut cu 2-1, AIK cu 6-1. Deci totul părea pe drumul cel mai bun. Pentru că și hondurienii de la Motagua aveau 3-0 în deplasare, în minutul 58.

Așadar 3-0 după o oră de joc, 21 de meciuri la rând fără înfrângere, iar noi i-am luat la siguranță X2. Ce fraieri, în loc să-i fi luat soliști la cotă 2,6. Ei bine, ce s-a întâmplat în ultima jumătate de oră o ține de Chiron în Pești, că altfel nu avem explicații. Celebrii Platense s-au pornit să dea goluri, unul după altul. În minutul 88 era 3-3, iar biletul nostru încă în viață. Numai că au marcat în minutul 90 și s-a terminat totul.

Ce jucăm azi?

Așadar ieri a fost vorba de ghinion în stare pură. Ce va fi azi?

Elveția 2: FC Wil – FC Schaffhausen      2

FC Wil are zece înfrângeri în ultimele 12 partide disputate. FC Schaffhausen are 15 victorii în ultimele 18 meciuri.

Danemarca: AGF Aarchus – Midtjylland peste 2,5 goluri

În 17 din ultimele 20 de meciuri din campionat în care au prestat oaspeții s-au marcat cel puțin 3 goluri.

Venezuela: Deportivo Tachira – Estudiantes FC W1

Pe teren propriu, Deportivo Tachira nu a pierdut de 21 de meciuri în fața lui Estudiantes FC. Mai mult e neînvinsă contra acestei echipe în 18 din ultimele 20 de meciuri.