-3.6 C
miercuri, februarie 8, 2023

Scandal în amicalul FC Argeș – FCU Craiova! Oltenii au bătut!

Ovidiu Stângă și Andrei Prepeliță au picat la mijloc în bătaia dintre elevii lor! Meciul a continuat, iar rezultatul a fost surprinzător!

Doi dintre foștii fotbaliști căpitani ai FCU Craiova s-au confruntat într-o partidă amicală între trupa din Bănie și FC Argeș, din postura de antrenori. Ovidiu Stângă și Andrei Prepeliță și-au văzut elevii la treabă, iar la finalul partidei doar unul dintre cei doi a ieșit câștigător, tehnicianul alb-albaștrilor. Totuși, ambele formații au arătat bine. Craiova a demonstrat că poate face față unei echipe de primă Ligă, iar piteștenii au avut un antrenament bun, ce îi va ajuta în următoarea etapă.

Prima repriză a fost dominată de FCU Craiova, chiar dacă oltenii au dat piept cu revelația ultimelor etape din Liga 1. Piteștenii nu au mai pierdut de 9 runde, câștigând 5 meciuri și bifând 4 rezultate de egalitate. În apropierea pauzei, un conflict iscat la mijlocul terenului s-a încheiat cu un cartonaș roșu pentru portarul craiovenilor, Robert Popa. Acesta s-a înfuriat după ce unul dintre colegii săi s-a îmbrâncit cu adversarii, a ieșit din poartă și l-a placat pe unul dintre jucătorii echipei gazdă. Arbitrul l-a eliminat pe tânărul fotbalist, iar Stângă i-a cerut permisiunea lui Prepeliță să facă schimbare, pentru a nu continua meciul în 10 oameni. VIDEO AICI (minutul 47:30)

Repriza secundă a fost ceva mai echilibrată. Piteștenii nu au forțat, cel mai probabil, de teama posibilelor accidentări, în timp ce alb-albaștrii au părut să-și fi consumat o bună parte din energie înainte de pauză. Finalu meciului a fost cel mai interesant, mai exact ultimele două minute, atunci când elevii lui Stângă au înscris de două ori, iar partida s-a încheiat 0-2, în favoarea trupei din Bănie.

Rezultatul a fost destul de surprinzător, ținând cont de seria de meciuri fără înfrângere pe care FC Argeș o are în Liga 1 de la instalarea pe bancă a lui Andrei Prepeliță. Craiova i-a pus în gardă pe adversarii din B prin această victorie.

FC U Craiova: Popa – Negru, Paramati, Ispas, Hughebert – Albu, Munteanu, Anghelina, Wiliam – Raicea, Bălan.
Rezerve: Taborda, Enache, Gîț, Zamfir, Pop, Andreea, Cristea, Voicu, Dialo, Gugu, Ciolacu, Luboya. Antrenor: Ovidiu Stîngă.
Rapid FCU
Avertisment pentru Rapid, înaintea meciului cu FCU!

Oficialii clubului au primit un semnal de alarmă pentru meciul cu trupa lui Mititelu! Oficialii de la Rapid au primit Read more

louis munteanu, transfer
Se negociază transferul lui Louis Munteanu, după Farul-Craiova: „Vom discuta”

Anunțul a fost făcut imediat după meciul direct dintre CS Universitatea și echipa lui Hagi! Louis Munteanu poate face obiectul Read more

FC Argeș: Micle – Oprescu, Leca, Boldor, De Jonghe – Honciu, Pablo De Lucas, Grecu, Barbu – Năstăsie, Maes.
Rezerve: Croitoru, Tudose, Mălin Bogdan, Alin Popa, Mitoi, Tudor, Sin. Antrenori: Andrei Prepeliță și Mihăiță Ianovschi.