fbpx
8.8 C
vineri, decembrie 3, 2021

Echipa marchează, dar nu face puncte!

FC Voluntari-FCU Craiova 2-1! Mutu a pierdut meciul și pe cel mai bun fotbalist din lot!

FCU Craiova a pierdut partida disputată pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-1. Oltenii au rămas și fără cel mai bun jucător. Bauza s-a accidentat la mijlocul primei reprize. Cu Gabi Tamaș în teren, ilfovenii au reușit să-i blocheze pe elevii lui Mutu, până în minutul 87, când tocmai președintele ilfovenilor a greșit.

În prima repriză, oltenii au părut să-și domine adversarii, dar fără succes. Trupa din Bănie nu a reușit să marcheze, în timp ce gazdele s-au apărat aproape perfect. Cele două formații au intrat la vestiare la egalitate, scor 0-0.

Partea secundă a început foarte rău pentru craioveni. FCU s-a văzut condusă încă din minutul 47, după ce Lopes a marcat în urma unei lovituri de la colțul terenului. Tot din corner s-a marcat și cel de-al doilea gol al ilfovenilor. Armaș a înscris din centrarea lui Lopes, în minutul 78. Până la finalul partidei, Craiova a reușit să reducă din diferență, prin Claudiu Bălan, care a mai ratat o ocazie importantă la o fază ulterioară. Trupa pregătită de Adi Mutu nu a reușit să egaleze, iar meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1.

Echipele de start:

FC Voluntari: Rîmniceanu – Ricardinho, G. Tamaș, Armaș, Briceag – M. Ilie, V. Rață, N. Roșu – L. Fulop, Nemec, Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu

FCU Craiova: S. Mogoșanu – R. Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Baeten, A. Albu, Asamoah, Sidibe – C. Bălan, Bauza. Antrenor: Adrian Mutu

Notele alb-albaștrilor după Craiova – Laci 0-0!

Nistor: „Am scris o nouă pagină din istoria Universității Craiova”