29.5 C
joi, august 18, 2022

FCU Craiova, egalată dramatic în primul amical al verii!

Oltenii au început în forță, dar pe final lucrurile s-au schimbat în totalitate!

Craiova lui Mititelu a scos doar un egal în fața formației austriece Kapfenberger, în primul meci amical din perioada de pregătire. În minutul 19 era deja 2-0 pentru echipa din Bănie, primul gol al partidei fiind marcat încă din minutul 4, ambele înscrise de vârful Compagno. Până la pauză, oltenii au mai marcat o dată prin Chițu. Echipa din țara gazdă a marcat la rândul ei în minutul 40, scorul primei reprize fiind de 3-1 pentru alb-albaștrii.

Se negociază împrumutul lui George Pușcaș!

Atacantul preferat al lui Mirel Rădoi ar putea fi transferat definitiv la finalul sezonului! George Pușcaș este unul dintre fotbaliștii Read more

Surpriză pentru Rădoi! Ce știe antrenorul de la Beer Sheva despre Universitatea!

Tehnicianul a dezvăluit ce-i va aștepta pe olteni în Israel! Universitatea Craiova întâlneşte vicecampioana Israelului, Hapoel Beer Sheva în meciul Read more

După pauză lucrurile s-au schimbat total, austriecii reușind să marcheze de două ori în ultimele 15 minute, stabilind și scorul final al partidei, 3-3.

A fost, deasemenea și meciul de debut pentru Marius Croitoru pe banca alb-albaștrilor.

Tehnicianul a început partida împotriva austriecilor cu Mogoșanu în poartă, Enache, Paramatti, Huyghebaert și Achim pe linia de fund, Asamoah, Van Durmen, Baeten, Bauza, Chițu și Compagno.

Știința va disputa încă trei partide de verificare în cantonamentul din Austria:

29 iunie vs AEK Larnaca (18:30)

1 iulie vs FC Admira Wacker (18:00)

4 iulie vs Kisvarda FC (18:30)”, a fost anunțul celor de la U Craiova 1948, pe Facebook.