fbpx
12.3 C
duminică, octombrie 17, 2021

FCU Craiova, fotbal-șampanie cu Dinamo București!

Adrian Mutu a obținut prima victorie într-un meci oficial, în calitate de antrenor al FCU Craiova, chiar în fața echipei sale de suflet, Dinamo. Alb-albaștrii s-au impus cu scorul de 1-0, după un meci spectaculos, disputat într-o atmosferă superbă.

FCU Craiova a dominat clar prima repriză. Oltenii au avut nu mai puțin de 6 ocazii de a marca, în timp ce dinamovișii au pus doar o singură dată în pericol poarta lui Mogoșanu. Chiar dacă au ratat foarte mult, alb-albaștrii au arătat poftă de joc și chiar un fotbal-șampanie, așa cum își dorește și patronul rivalilor din oraș, Mihai Rotaru.

În partea secundă, craiovenii au continuat să domine, iar după mai multe ocazii ratate, FCU a reușit să înscrie prin Vieira, în minutul 65. Dinamoviștii s-au văzut nevoiți să atace din acel moment, dar fără rezultat până la final. Partida dintre FCU Craiova și Dinamo s-a încheiat cu scorul de 1-0.

Mutu a început meciul cu: Mogoșanu – Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Achim, Albu, Asamoah – Baeten, Bălan, Bauza.
REZERVE: Popa, Gajic, Bagayoko, Pop, Zanfir, Raicea, Răducanu, Sidibe, Hugo Vieira.

DINAMO: Eșanu – Sorescu, Dudea, Giafer, Filip – Crețu, Răuță, Radu – Mihaiu, Moldoveanu, Florescu.
REZERVE: Fara, Neicuțescu, Anton, Amzar, Borcea, Diniță, Stan, Tone.

Peluza Sud a stadionului „Ion Oblemenco” a fost pe jumătate plină, iar suporterii au făcut o atmosferă incendiară!

Rotaru a dat lovitura! Craiova are un nou antrenor!

Andrei Ciobanu, din ce în ce mai aproape de CS Universitatea Craiova!

Mateiu: „Dacă aveam 2-0 cred că ne băteam noi joc de ei”

Cîmpanu vs. Tavi Popescu: Cum l-au păcălit analiștii pe Rotaru!