23.4 C
duminică, mai 5, 2024

Florinel Coman nu îl mai interesează pe Gigi Becali: „Mai avem și alții pe bancă”

Gigi Becali nu are nevoie de Florinel Coman și nu îi pasă dacă acesta ratează convocarea la EURO!

Florinel Coman a reușit să înscrie din nou pentru FCSB, în confruntarea cu Sepsi încheiată la egalitate, scor 2-2. Și, deși este în continuare golgheterul roș-albaștrilor, Gigi Becali spune că jucătorul lui poate fi înlocuit cu oricine de pe banca de rezerve.

Gigi Becali, reacție după accidentarea lui Florinel Coman

FCSB rămâne liderul Ligii 1, chiar dacă a obținut doar două puncte din ultimele două partide. Florinel Coman, cel care a deschis scorul în meciul cu Sepsi, s-a accidentat în minutul 19 și a fost înlocuit. Întrebat despre accidentarea jucătorului său, Gigi Becali a răspuns imediat.

Ce emoții să am, sunt 11 jucători, mai avem și alții pe bancă. Pe mine nu mă interesează naționala, să vă mint? Când ești concentrat pe ceva, pe campionat, pe Liga Campionilor, aia e altceva”, a spus Becali, potrivit digisport.

A ieșit accidentat

Accidentat în prima repriză a meciului, Coman a declarat după fluierul de final că nu este vorba despre o accidentare gravă și că speră să își revină în următoarele zile.

Am simțit ceva la inghinal și am zis că e mai bine să nu continui. Normal, încă mai am dureri, nu mi-a trecut așa repede. Dar sper ca în zilele următoare să nu mai am nicio problemă. Pe băieți îi simt puternici, cu singurul gând de a termina cât mai repede.

Trebuie să te sacrifici mult pentru a fi campion. Am venit cu gândul de a câștiga, n-am reușit. Așteptăm următorul meci, nu trebuie să dramatizăm. Până la urma contează că ce am clădit în acest campionat nu se dărâmă acum”, a spus atacantul, conform sursei citate.