-4.2 C
miercuri, ianuarie 19, 2022

Gigi Becali: „Craiova era la ultima șansă, era meciul anului pentru ei”

Becali s-a simțit ca în Asia Expres, iar Reghecampf a văzut piatra roșie după meci!

Patronul celor de la FCSB s-a declarat încântat după partida pe care echipa lui a câștigat-o în fața celor de la CS Universitatea Craiova, scor 2-3. Bucureștenii au fost conduși cu 1-0, dar s-au mobilizat și au dat lovitura în finalul meciului.

Gigi Becali spune că trupa din Bănie și-a jucat ultima șansă și a pierdut și spune că nici măcar nu se gândește la schimbări atunci când formația pe care o finanțează evoluează atât de bine cum a făcut-o pe „Ion Oblemenco”.

„E jocul care-mi place mie, cu posesie. E adevărat, în a doua repriză au avut ocazii, dar e normal, noi conduceam, eram obosiți. Au avut ocazii, dar nu clare, nu au avut bare, nu au avut șutul lui Șut. Posesia o fi fost a Craiovei, dar pentru că noi am avut 2-1. Nu mi-a fost frică că pierdem, că în prima repriza a fost mingea numai la noi. Nu mi-a fost frică. Ce ocazie la Ivan? N-a fost singur, erau vreo trei. Aici nu e cu dacă, eu sunt mulțumit de joc așa.  Intra șutul lui Șut dacă dădea Ivan. Noi am jucat cu o Craiovă care era la ultima șansă, era meciul anului pentru ei. Eram mulțumit și cu egal, noi n-aveam cum să pierdem meciul ăsta”, a declarat Gigi Becali.

Sorin Cârțu nu a înțeles nimic din meciul cu FCSB: „E problema lui Reghe”

Tănase: „Am scos-o pe Craiova din lupta pentru titlu”

Andrei Ivan: „Trebuie să ne calificăm în play-off”

Reghecampf, după ce a început cu 4 atacanți și a pierdut: „E păcat că suntem foarte copii”