fbpx

Zlatan Ibrahimovic: „Sunt președinte, antrenor și jucător aici”

Ibrahimovic a îngenuncheat Juventus, apoi a vorbit despre viitorul lui la AC Milan!

Derby-ul zilei din Italia a fost între AC Milan si Juventus, meci in care echipa lui Maurizio Sarri conducea cu 2-0 in minutul 53, iar la final a fost invinsa cu 4-2. Zlatan a dat startul revenirii reusind sa inscrie dintr-un penalty in minutul 62 urmand ca in 67 sa fie schimbat. Pe banca a oferit indicatii tehnice colegilor din teren iar la final a oferit o noua declaratie in stil caracteristic:

“Eu, aici, sunt președinte, jucător și antrenor! Singura problemă este că primesc doar salariul de jucător. Dacă aș fi fost la Milan de la începutul sezonului, am fi câștigat titlul.Vom vedea dacă rămân la Milan și sezonul viitor, mai este o lună din actualul sezon, de care mă voi bucura, mă simt excelent aici”, a spus Ibra.

Suedezul ajuns la 38 de ani a jucat in 11 partide reusind sa inscrie 5 goluri si sa ofere 1 pasa de gol in acest sezon din Seria A. Pentru Milan urmeaza un nou joc dificil, in campionat, pe 12 iulie cu Napoli, partida contand pentru un loc in grupele Europa League pentru care se mai lupta si AS Roma.

În 3 minute poți să vezi și:  FCSB-Dinamo: Echipele de start ale bucureștenilor!