19.7 C
sâmbătă, octombrie 1, 2022

Încă o victorie istorică pentru CSO Filiași!

Echipa doljeană a eliminat și Hermannstadt din Cupa României!

CSO Filiași a mai făcut o victimă în Cupa României. Formația din Dolj a câștigat meciul din optimi, după 120 de minute pline de emoție. Oltenii au dus meciul la lociturile de departajare, acolo unde și-au învins adversarii.

Prima repriză nu a început deloc bine pentru doljeni. Hermannstadt a marcat în minutul 3, prin Sîntean, iar partida părea a se îndrepta într-o direcție clară. Totuși, filieșenii s-au mobilizat și le-au arătat adversarilor că nu le va fi ușor pe terenul lor. Dacă primul gol a venit în startul meciului, CSO Filiași a relansat partida în minutul 44, când Rogoveanu a restabilit egalitatea.

În repriza secundă, sibienii au încercat să le arate gazdelor care este echipa ce vine dintr-un eșalon superior, dar formația din Dolj nu s-a lăsat intimidată. CSO Filiași a continuat să-și facă jocul, atât cât s-a putut și a dus meciul în prelungiri.

Filieșenii au rezistat până în minutul 106, dar oaspeții au reușit să înscrie și aproape că au sfărâmat orice speranță pe care formația din Dolj o mai avea. Totuși, în minutul 118, Ion Crețu a marcat ș ia restabilit egalitatea, scor 2-2, atunci când aproape nimeni nu se mai aștepta. Astfel, meciul urma să se decidă la loviturile de departajare, acolo unde filieșenii au fost mai buni.

CSO Filiași: Fl. Șerban – Dănescu, Ed. Dina, Vl. Popa, C. Calu, Pencea, Duriță, Vîlcică, Rogoveanu, A. Șerban, Al. Fotescu. Rezerve: Dr. Constantinescu – Armășelu, I. Crețu, Ct. Manolache, Fl. Lungu, Geru, I. Zanfir, Bubuioc, Al. Vulpe. Antrenor: Mario Găman.

Hermannstadt: Muțiu – Chirițoiu, Antoche, Isah, Tomșa – Baba, Niță – Buzan, Sîntean, Balaure- Plazonja. Rezerve: Pop, Pantea, Bejan, Iaru, Sota, Petrescu, Popescu, Elbers, Bucuroiu. Antrenor: Marius Măldărășanu.

Galatasaray îl vrea pe Andrei Ivan. Reghecampf are soluții!

Minune la admiterea pentru şcolile de jandarmi! Notele de 2 și 3 au fost transformate în 10

Reghecampf a primit întăriri înainte de meciul din Cupă: „Va fi zi de zi la antrenamente”

mioveni - fcu craiova 1-1
Stoican se răzbună pe Mititelu, nota de plată o achită Croitoru!

Pe lista antrenorilor schimbați ca șosetele de Mititelu, Flavius Stoican i-a predat o lecție fostului angajator. Croitoru tremură pentru scaunul Read more

nocturna a picat mioveni - fcu craiova
Probleme cu nocturna la Mioveni! Ce prevede regulamentul!

FCU Craiova poate câștiga la masa verde partida cu argeșenii. Cât timp au la dispoziție organizatorii pentru a repara instalația. Read more