1 reghecampf fratii costea papanasi pizza
Mititelu a făcut anunțul: „Reghecampf va antrena la noi”

Patronul de la FCU Craiova a vorbit despre viitorul antrenor al echipei: „Mai bea, dar face treabă" Numirea lui Mirel Read more

Reghe a mutat fotbalul-șampanie la Neftci! Rotaru se uită la râsul lui Balint!

În timp ce oltenii se făceau de râs în Polonia, Laurențiu Reghecampf își conducea echipa spre victorie cu Rapid Viena! Read more

7 meciuri la rând fără victorie, lot decimat și fotbal-șpriț!

CS Universitatea Craiova a remizat pe terenul celor de la Gaz Metan, scor 1-1, după o partidă în care alb-albaștrii nu au făcut altceva decât să pună gaz pe foc. A fost cel de-al patrulea rezultat de egalitate consecutiv, în campionat, pentru olteni. În urma acestui rezultat, Mihai Rotaru ar putea pune piciorul în prag și să îl demită pe Laurențiu Reghecampf, chiar dacă finanțatorul alb-albaștrilor a spus că nu îl va da afară pe tehnician nici dacă ratează calificarea în play-off.

Prima repriză a început catastrofal aproape pentru olteni. Trupa din Bănie s-a văzut condusă încă din minutul 3, după un șir de gafe făcute de Papp și M. Constantin. Gazdele au deschis scorul prin Ronaldo Deaconu, iar din acel moment, alb-albaștrii au părut pierduți. Până la pauză, Reghe ca făcut chiar și schimbări, dar jocul nu s-a schimbat prea tare.

După pauză, gazdele s-au închis în defensivă, iar Craiovei i-a fost și mai greu să ajungă la poarta lui Vîlceanu. Totuși, Andrei Ivan a restabilit egalitatea în minutul 62, în urma unei acțiuni personale. Până la finalul meciului, formația antrenată de Reghecmapf a atacat în valuri, dar jucătorii din ofensiva Universității au fost lipsiți de inspirație, iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Gaz Metan: Vâlceanu – De Moura, Matricardi, Yuri, M. Dobrescu – Alceus, Francisco Junior – Șteau, R. Deaconu, Grădinaru – Vl. Morar. Rezerve: Buzbuchi – R. Romeo, Horj, I. Filip, Izata, Chamed, Trif, Irobiso. Antrenor: Ilie Poenaru.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, M. Constantin, N. Bancu – Gustavo, Căpățînă, Nistor, Cîmpanu – A. Ivan, Koljic. Rezerve: Lazar – Screciu, Bălața, Al. Crețu, Ivanov, Vătăjelu, Vînă, Baiaram, Roguljic. Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

Becali a dat lovitura în afaceri: „Dacă trăiește cinci mii de ani, nu poate să rămână fără bani”