vineri, 7 februarie, 2025
0.6 C
Craiova

Lamine Ghezali și Andrea Compagno, transferați la pachet!

ULTIMELE STIRI

Catalin Anghel
Catalin Anghel
Redactor 3minute.net. Absolvent al Facultății de Jurnalism din Craiova.

Universitatea Craiova poate da o adevărată lovitură și să își betoneze atacul cu Lamine Ghezali și Andrea Compagno!

Lamine Ghezali nu mai e dorit de Dinamo și ar urma să rămână liber de contract. Totodată, Gigi Becali cere doar 300.000 de euro pentru Andrea Compagno. De aceste situații poate profita chiar Universitatea Craiova. Mihai Rotaru a anunțat că vrea să întărească ofensiva trupei din Bănie. Costurile unei astfel de mutări nu ar fi deloc mari, mai ales dacă pretențiile salariale ale fotbaliștilor nu sunt colosale.

Universitatea Craiova nu reușește să marcheze suficient pentru a aduna puncte. Totodată, defensiva continuă să fie instabilă, iar atacanții lui Petev nu țin pasul cu greșelile din apărare.

Lamine Ghezali și Andrea Compagno, transferați la pachet, pentru 300.000 de euro

Cu Compagno ce să fac? E jucător la FCSB. Îl dau și cu 300.000 de euro acum. Alt atacant nu mai iau, pentru că nu are unde să joace”, a declarat Gigi Becali, într-o discuție cu reporterii în fața casei lui din Aleea Alexandru.

Totodată, conform ProSport, Dinamo a decis să îi rezilieze contractul lui Lamine Ghezali, unul dintre cei mai talentați fotbaliști din lot. Decizia l-ar fi șocat pe jucător, care abia și-a mai stăpânit lacrimile, când a auzit că șefii clubului vor să îl îndepărteze. Francezul nu a putut să-l convingă pe Zeljko Kopic, iar asociata problemă a străinilor din lot i-a fost fatală.

Rotaru negociază noi transferuri

Mihai Rotaru a anunțat că vrea să mai întărească ofensiva și că deja negociază noi mutări. Patronul alb-albaștrilor nu a dat nume. Totuși, ținând cont de situațiile în care se află Lamine Ghezali și Andrea Compagno, oltenii ar putea să își îndrepte atenția către cei doi.

Suntem în discuţii. Nu pot să vă spun pe ce post. În apărare nu mai ai unde să aduci. Obiectivul pentru acest an este podiumul şi Cupa României. Vom fi mai puternici. Odată cu revenirea lui Screciu şi venirea lui Anzor, georgianul, vom fi mai puternici. Suntem în discuţii şi pentru atac, dar uneori ne lovim de cifre astronomice”, a spus Mihai Rotaru, potrivit fanatik.

Și alte echipe pot intra pe fir

Dacă Mihai Rotaru nu vrea să se complice cu doi fotbaliști care și-au demonstrat valoarea în Liga 1, alte cluburi din țară pot intra pe fir. Lamine Ghezali și Andrea Compagno pot ajuta orice echipă care se luptă pentru play-off. Ei pot fi o variantă pentru Universitatea Cluj, FCU Craiova, Sepsi, dar și Farul.

Gică Hagi a fost mereu omul care a reinventat fotbaliștii de valoare. Ghezali chiar s-ar plia pe stilul de joc al constănțenilor, dar nici Compagno nu ar fi un atacant de dat la o parte.

Mai multe stiri

ULTIMELE STIRI