14.5 C
marți, septembrie 27, 2022

Markovic, goluri la kilogram!

Ibra din Bănie, magic la malul mării! Hagi – martor, Reghe – suspendat

CS Universitatea Craiova a făcut spectacol la Ovidiu, acolo unde a învins Farul cu scorul de 3-0. Jovan Markovic, tânărul atacant criticat pentru că nu slăbește mai mult decât a făcut-o deja, a fost omul meciului. Acesta a marcat două goluri și a arătat că merită să se ceară la echipa națională și chiar să fie convocat.

Prima repriză a fost una spectaculoasă. Cele două formații au arătat că știu să joace fotbal și că nu vor să se apere. În ciuda faptului că Farul a fost echipa cu o posesie mai bună, oltenii au fost cei cu golurile. Trupa din Bănie a marcat de trei ori până la pauză. Markovic a reușit o dublă, completat de un alt tânăr, Baiaram.

Repriza secundă a început tare, iar oltenii au fost cei care s-au lăsat pradă nervilor. Laurențiu Reghecampf a văzut cartonașul roșu și a fost trimis în tribune. Alb-albaștrii s-au descurcat și fără antrenor. Oltenii au continuat să pună mari probleme la poarta adversarilor, doar că Elvir Koljic, introdus în locul lui Markovic, nu a fost deloc inspirat. În ciuda ocaziilor, craiovenii nu au mai reușit să marcheze, iar partida s-a terminat cu scorul de 3-0.

Farul Constanța: Aioani – Dussaut, Larie, Artean, De Nooijer – Radaslavescu, Nedelcu, Grameni – Iancu, Jefte, Sali. Rezerve: Brănescu, Borza, Mladen, Ciobanu, Purece, Moldoveanu, Petre, Pitu, Martinovic. Antrenor: Gheorghe Hagi.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, Screciu, Bancu – Bic, Al. Crețu – Gustavo, Baiaram, Ivan – Markovic. Rezerve: Lazar, M. Constantin, Găman, Căpățînă, Vlădoiu, Nistor, Roguljic, Cîmpanu, Roguljic.
Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

Craiovenii eliberează apartamentele. În vară e festival pe stadion!

Se pregătește transferul lui Gicu Grozav la Craiova!