7.3 C
vineri, martie 1, 2024

Mihai Rotaru promite în fiecare an titlul, dar putea să nu se prezinte cu FCSB!

Universitatea Craiova – FCSB 0-3! O nouă umilință totală pe „Oblemenco” pentru echipa lui Petev.

Universitatea Craiova a început meciul cu FCSB cu dorință de trei puncte și a terminat cu zero. Oltenii s-au mișcat destul de rău, iar locul 5 pare mai aproape de play-out decât de performanțele dorite de Mihai Rotaru. După același 3-0 și în tur, FCSB reușește un categoric 6-0 în acest sezon în fața Universității.

Universitatea Craiova – FCSB 0-3 (Olaru (p) ’45, Coman ’50, Miculescu ’83)

Universitatea Craiova: L. Popescu – Maldonado, Zajkov, Badelj – Soiri, Al. Crețu, Al. Mitriță, Căpățînă, N. Bancu – Cîmpanu, Baiaram
Rezerve: D. Lazar – Vlădoiu, Da Silva, Tomasec, Benga, Mateiu, Lăpădescu, Bana, Danciu, Mekvabishvhili, Koljic, Markovic
Antrenor: Ivaylo Petev

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Ngezana, Radunovic – Olaru, Ad. Șut, Lixandru – Al. Băluță, Luis Phelipe, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Panțîru, Oct. Popescu, Miculescu, Pandele, Ov. Popescu, Alhassan, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

Întâlnirea dintre Universitatea Craiova și FCSB a început ca un adevărat derby. Amebel echipe au intrat montate în teren. Foarte montat a fost și Alex Mitriță, care a reușit să ia cartonaș galben încă din minutul 4.

Finalul reprizei a adus și primul moment important al meciului. Zajkov a făcut un henț în careu și după ce arbitrii VAR au analizat faza aproximativ 3 minute, centralul a revăzut-o și a acordat 11 metrii pentru FCSB. A înscris Olaru și oaspeții au intrat la cabine în avantaj.

Au început cum au terminat

Repriza secundă a început prost pentru olteni. Bucureștenii au ieșit la fel de montați de la cabine, iar Florinel Coman a înscris, după ce a pierdut 2-3 jucători ai gazdelor, pe jos, prin careu. FCSB conducea cu 2-0 în Bănie.

Koljic a fost și el introdus pe teren, dar bosniacul n-a reușit s schimbe prestația echipei sale. Miculescu a intrat și el pe teren, dar fotbalistul de la FCSB a venit și cu golul. Fostul fotbalist de la UTA a închis tabela într-un meci în care echipa lui Mihai Rotaru putea să nu se prezinte.