22.3 C
joi, mai 2, 2024

Valentin Mihăilă a debutat pentru Parma!

Puștiul minune a bifat primele minute în Serie A, dar fără folos pentru echipa ce a plătit 8,5 milioane de euro în schimbul său!

Valentin Mihaila a fost trimis în teren în minutul 75 al partidei dintre Parma și Torino! Astfel, fostul fotbalist al Craiovei a debutat în Serie A la 4 luni distanță de la transfer ce a băgat în conturile clubului condus de Rotaru nu mai puțin de 8,5 milioane de euro. Jucătorul a bifat primele minute după ce a fost indisponibil din cauza unei pubalgii ce i-a dat mari bătăi de cap și în Bănie.

Torino a condus pe terenul Parmei încă din minutul 8. Când a intrat Mihăilă, scorul era încă 1-0 pentru torinezi, dar românul nu a reușit să aducă un plus echipei sale, care a mai încasat două goluri, iar partida s-a încheiat cu scorul de 3-0 în favoarea oaspeților.

La AC Parma a evoluat și actualul antrenor al lui Mihăilă de la naționala U21 a României, Adrian Mutu. „Briliantul” a rămas în inimile suporterilor, ce îl văd pe noul lor român drept un urmaș al lui Mutu.

Stephane Acka se poate întoarce la FCU Craiova!

Bergodi se gândește deja la revenire: „Da, m-aș întoarce oricând”