Valentin Mihăilă, fotbalist în 3minute!

Cum a ajuns Valentin Mihăilă cel mai important fotbalist al Universității Craiova! Tatăl briliantului a fost pe fază!

În luna aprilie, 3minute.net atrăgea atenția asupra unui aspect extrem de important: Puștii din atacul Craiovei: 50 de meciuri în Liga 1, 0 goluri! După apariția materialului, la două zile distanță, Valentin Mihăilă înscria golul victoriei într-un meci cu Astra Giurgiu, încheiat 0-1. Înainte de meci, chiar tatăl fotbalistului a lăsat un comentariu pe pagina de Facebook 3minute, prin care spunea că fiul lui este mult mai bun decât credea lumea la acea vreme.

Meciul de la Giurgiu a fost un moment crucial pentru Mihăilă. După acea partidă, tânărul jucător a devenit din ce în ce mai bun, a reușit execuții din ce în ce mai spectaculoase și a ajuns să devină cel mai important fotbalist al Universității: Ascensiunea celui mai important fotbalist din lotul Craiovei!

Iată aventura lui Mihăilă din aprilie până în prezent:

19 aprilie 2019: Fortes, aproape să-l îngroape pe Papură! Mihăilă a salvat situația!

19 aprilie 2019: Mihaila: „Am lucrat bine cu Mister și la echipa secundă!”

5 mai 2019: Mihăilă: „E normal ca fanii să plece supărați, aveau așteptări”

6 mai 2019: Mihaila, motiv de speranță pentru Universitatea Craiova

8 octombrie 2019: Ascensiunea celui mai important fotbalist din lotul Craiovei!

13 octombrie 2019: Oltenii cu explozie, arme secrete pentru ambele Naționale!

14 octombrie 2019: Rădoi a înțeles legea fotbalului: e suficient un alb-albastru pentru 3-0!

31 octombrie 2019: Juniorii huliți în campionat duc Craiova mai departe în Cupă!

31 octombrie 2019: Mihăilă: „La primul gol m-am gândit inițial să pasez!”

13 noiembrie 2019: Victor Pițurcă poate rămâne fără cel mai important fotbalist!

14 noiembrie 2019: Rotaru isi freaca mainile: 8 miloane pentru Mihaila!

15 noiembrie 2019: Mihăilă: „A plecat de la stadion fericit”