fbpx
6.1 C
luni, noiembrie 29, 2021

CS Universitatea Craiova e din ce în ce mai mare!

Alb-albaștrii l-au luat pe Reghecampf în autocar. Craiova merge în sferturile Cupei!

CS Universitatea Craiova arată a echipă mare și pe teren, după ce Laurențiu Reghecampf a preluat banca tehnică. Antrenorul a fost angajat de Mihai Rotaru ca să îi învețe pe craioveni ce înseamnă fotbal-șampanie, iar dorința finanțatorului s-a îndeplinit. Trupa din Bănie s-a calificat, fără emoții, în sferturile Cupei României.

Craiova a învins Minaur Baia Mare cu scorul de 4-0, după un meci pe care elevii lui Reghecampf l-au dominat în totalitate, în ciuda faptului că tehnicianul a menajat mai mulți titulari. Alb-albaștrii au 6 victorii consecutive, fără să primească gol. CS Universitatea a reușit să facă scor în 3 partide, 5-0 cu Dinamo, 5-0 cu Clinceni și 4-0 cu Baia Mare. Formația olteană este diferită față de sezoanele precedente, nu doar din punct de vedere al lotului foarte puternic. Craiova nu se mai complică împotriva adversarilor mai slab cotați și câștigă cu ușurință meciurile.

În partida cu Baia Mare, pentru CS Universitatea Craiova au marcat: Gustavo, M. Constantin, Bălașa și Elvir Koljic.

MINAUR BAIA MARE: Gudea – Oiţă, Lazăr, Duruş, Simion – Neacşu, Ciocan – Donca, Micaş, Văsălie, Stanciu. REZERVE: Băilă, Dunca, Chinde, Berindea, Giurgiu, Matei, Teuţ, Rus, Batchabi. ANTRENOR: Ciprian Danciu.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: Lazar – Bălaşa, Constantin, Screciu, Vătăjelu – Gustavo, Creţu, Nistor – Markvic, Koljic, Baiaram. REZERVE: Pigliacelli, Vlădoiu, Roman, Bancu, Căpăţână, Fedele, Ivanov, Vînă, Houri.  ANTRENOR: Laurenţiu Reghecampf.

Alb-albaștrii l-au luat pe Reghecampf în autocar!

Laurențiu Reghecampf i-a spus lui Miriuță că va pleca pe jos până la Craiova, dacă alb-albaștri pierd la Baia Mare: „Am vorbit cu Reghe. I-am spus că ne vom duce peste ei astăzi. A spus că dacă pierde, se duce pe jos până la Craiova”. Tehnicianul oltneilor nu a avut emoții, pentru că elevii lui și-au făcut partida ușoară încă din primele minute ale meciului.

După ani de zile în care suporterii s-au mulțumit cu lupta pentru podium și cu reușitele din Cupă, în acest sezon este clar, CS Universitatea Craiova nu vrea doar campionatul. Oltenii vor eventul.

„Reghecampf a spus că dacă pierde, se duce pe jos până la Craiova”