-2.2 C
marți, februarie 7, 2023

Tinerii lui Reghe au făcut spectacol la Mioveni!

CS Universitatea obține cea de-a cincea victorie la rând în campionat și începe să spere la locul 2!

CS Universitatea a învins CS Mioveni, în deplasare, cu scorul de 3-0. Markovic a reușit o dublă și a devenit al doilea cel mai bun marcator al Craiovei, după Andrei Ivan, care încă este indisponibil. Tinerii trimiși în teren de Reghecampf nu au dezamăgit. Baiaram a înscris și el, reușind să pună la adăpost 3 puncte pentru formația olteană. Antrenorul alb-albaștrilor a început partida cu 4 jucători U21: Screciu, Cîmpanu, Markovic și Baiaram.

În prima repriză, trupa din Bănie a făcut un joc foarte bun. Oltenii au marcat de două ori, prim Markovic, care pare să fie într-o formă de excepție și devine din ce în ce mai constant. Oltenii au avut și noroc, în minutul 38, când arbitrul nu a dictat penalty pentru Mioveni, după ce Vătăjelu a avut o intervenție destul de delicată în propriul careu. Gazdele au ridicat nivelul pe finalul reprizei, când au lovit și bara porții lui Pigliacelli, totuși, fără rezultat. Craioveni iau intrat la vestiare cu avantaj de două goluri.

În repriza secundă, gazdele le-au pus ceva mai multe probleme craiovenilor, dar elevii lui Reghecampf nu au cedat. CS Universitatea și-a apărat avantajul și, în minutul 78, Ștefan Baiaram a marcat și a asigurat cele trei puncte pentru echipa lui. Partida s-a încheiat cu scorul de 0-3, în favoarea alb-albaștrilor.

CS Mioveni: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti – Rădescu, Vereș, Dumitriu, Burnea – Buziuc, Rusu, Raicea
Rezerve: Popescu, Oancea, Iacob, Panait, Trif, Lixandru, Sanoh, Tomczyk, Blănaru
Antrenor: Alexandru Pelici

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, Screciu, Bancu – Cîmpanu, Crețu, Mateiu, Gustavo – Markovic, Baiaram
Rezerve: Lazar, Benga, Conte, Căpățână, Bic, Nistor, Vînă, Roguljic, A. Trică
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Rapid FCU
Avertisment pentru Rapid, înaintea meciului cu FCU!

Oficialii clubului au primit un semnal de alarmă pentru meciul cu trupa lui Mititelu! Oficialii de la Rapid au primit Read more

louis munteanu, transfer
Se negociază transferul lui Louis Munteanu, după Farul-Craiova: „Vom discuta”

Anunțul a fost făcut imediat după meciul direct dintre CS Universitatea și echipa lui Hagi! Louis Munteanu poate face obiectul Read more

Craiovenii intră pe teren cu tricouri personalizate cu numele orașelor din Ucraina

Mititelu Jr. vrea FCU în cupele europene: „De ce să nu ne gândim la baraj?”