6.7 C
joi, aprilie 18, 2024

Atacantul cerut de Mititelu în echipă s-a făcut de râs la debut!

Adrian Mititelu se bagă, iar Marius Croitoru iartă: „Nu pot să fiu supărat pe un copil

FCU Craiova a pierdut două puncte importante în duelul cu Mioveni, încheiat la egalitate, scor 2-2. Marius Croitoru i-a făcut pe plac patronului și l-a trimis în teren pe atacantul Blănuță, care s-a făcut de râs la debut, fiind eliminat la 5 minute după ce a călcat gazonul.

În minutul 83, Vladislav Blănuță a avut un duel aerian cu Adrian Scarlatache, din care apărătorul lui CS Mioveni nu a ieșit tocmai bine fizic. Experimentatul stoper a primit o lovitură cu cotul de la mai tânărul său adversar, care a fost eliminat direct de arbitru.

Dacă jucam cu un atacant în prima repriză, aveam șanse să câștigăm meciul. Nu contest alegerile lui Marius, e o remarcă. Avem doi atacanți în lotul echipei și ambii puteau juca în locul lui Iancu”, spunea Adrian Mititelu, după partida cu FC Voluntari.

Adrian Mititelu a recunoscut că se bagă peste antrenori, atunci când a fost întrebat dacă este de acord cu felul în care Gigi Becali gestionează situația la FCSB: „El e un om pragmatic și realist. Spune lucrurilor pe nume. Stați puțin, să fim sinceri. Toți patronii… Credeți că eu nu mă bag?”, a declarat Mititelu, la GSP.

Cum era de așteptat, chiar dacă Blănuță a comis o eroare destul de serioasă, antrenorul de la FCU Craiova i-a luat apărarea atacantului, spunând că este un copil și că nu se poate supăra pe el:„Sunt greșeli, nu pot să fiu supărat pe un copil care a greșit că și-a dorit ceva când am în echipă jucători de 30 sau de 35 de ani care au făcut greșeli”, a fost reacția lui Marius Croitoru.