VIDEO! Piticul Atomic a explodat în MLS!

Alex Mitriță, gol de trei puncte în Conferința de Est. I-a mai înroșit o dată obrazul selecționerului Cosmin Contra.

Pare o crimă sau mai degrabă o sinucidere să nu-l chemi pe Alex Mitriță la echipa națională. Craioveanul marchează la foc automat în campionatul american, fiind unul dintre cei mai în formă, dacă nu cel mai în formă stranier în această perioadă în care, tricolorii convocați bat cu 1-0 Malta.

Recidivă după recidivă, gol după gol, iar Mitri-gol a ajuns la cota 9 în MLS! A fost decisiv în victoria celor de la New York City FC cu San Jose Earthquakes, scor 2-1. V-ați prins, craioveanul a marcat golul care a adus toate punctele, în finalul primei reprize. Deschis pe culoar de Tajouri, Mitriță și-a brodit mingea cu o preluare scurtă, apoi l-a executat cu sânge rece pe portarul advers. (GOLUL E AICI). Grație reușitei românului, New York City FC e lider autoritar în Conferința Est, are 57 puncte, cu 6 în fața locului 2.

În 3 minute poți să vezi și: Genoiu aruncă pisica în curtea organizatorilor și a Poliției Rutiere Craiova!

Instrucție în Banat! FCU Craiova a urcat pe locul 1!

Singura veste proastă pentru Craiova înainte de derby!