18.7 C
duminică, octombrie 2, 2022

VIDEO! Piticul Atomic a explodat în MLS!

Alex Mitriță, gol de trei puncte în Conferința de Est.I-a mai înroșit o dată obrazul selecționerului Cosmin Contra.

Pare o crimă sau mai degrabă o sinucidere să nu-l chemipe Alex Mitriță la echipa națională. Craioveanul marchează la foc automat încampionatul american, fiind unul dintre cei mai în formă, dacă nu cel mai înformă stranier în această perioadă în care, tricolorii convocați bat cu 1-0Malta.

Recidivă după recidivă, gol după gol, iar Mitri-gol a ajuns la cota 9 în MLS! A fost decisiv în victoria celor de la New York City FC cu San Jose Earthquakes, scor 2-1. V-ați prins, craioveanul a marcat golul care a adus toate punctele, în finalul primei reprize. Deschis pe culoar de Tajouri, Mitriță și-a brodit mingea cu o preluare scurtă, apoi l-a executat cu sânge rece pe portarul advers. (GOLUL E AICI). Grație reușitei românului, New York City FC e lider autoritar în Conferința Est, are 57 puncte, cu 6 în fața locului 2.

În 3 minute poți să vezi și: Genoiu aruncă pisica în curtea organizatorilor și a Poliției Rutiere Craiova!

Instrucție în Banat! FCU Craiova a urcat pe locul 1!

CFR Cluj - PEtrolul 1-0
În dulcele stil al lui Petrescu: gol de 3 puncte, din fază fixă, în secundele de final!

Cristi Manea a fost „Salvatore della Patria” pentru ardeleni. CFR Cluj se apropie de podiumul Superligii. CFR Cluj – Petrolul Read more

mioveni - fcu craiova 1-1
Stoican se răzbună pe Mititelu, nota de plată o achită Croitoru!

Pe lista antrenorilor schimbați ca șosetele de Mititelu, Flavius Stoican i-a predat o lecție fostului angajator. Croitoru tremură pentru scaunul Read more

Singura veste proastă pentru Craiova înainte de derby!