VIDEO! Hattrick în 20 de minute, Mitriță are America la picioare!

În timp ce naționala lui Contra e pe marginea prăpastiei, fostul căpitan al Universității Craiova a bătut de unul singur campioana en-titre.

Alexandru Mitriță este, de la distanță, cel mai în formă jucător român al momentului. Piticul Atomic face spectacol în MLS, unde se distrează cu apărările adverse. Ultima victimă: campioana en-titre Atlanta United.

PSD Alegeri Parlamentare 2020

Craioveanul a reușit hattrick-ul în doar 20 de minute. Și-a început recitalul în minutul 14, când a driblat doi fundași și a șutat cu sete din marginea careului. Golul doi a venit pe contra-atac. Mitri a pătruns în careu, și-a așezat mingea pe dreptul și a tras pe jos, imparabil. Și-a finalizat hattrick-ul în minutul 34, când a fost omul potrivit la locul potrivit, după o minge respinsă de portarul advers.

New York City FC a învins Altanta United cu 4-1, însă cărțile erau făcute încă din prima repriză, grazie românului. În urma succesului, yankeii s-au distanțat la 7 puncte în clasament, iar Mitriță a ajuns la cota 12 în MLS.

Cosmin Contra se ambiționează să nu-l cheme pe Mitriță la națională, invocând fusul orar. În fapt, jucătorul s-a certat cu staff-ul naționalei,la meciul cu Suedia, încheiat 1-2, după ce i-ar fi răspuns nepotrivit secundului Jerry Gane. Contra a aflat despre incident și i-ar fi transmis: „Cât voi fi eu selecționer, tu nu o să mai joci la națională”. Evoluțiile lui Mitriță din MLS ar trebui însă să îngroape securea unui război stupid, al orgoliilor.

În 3 minute poți să vezi și: Pițurcă: „Orezăria asta a făcut o nouă victimă!”

Craiova lui Pițurcă a trecut prin chinurile calificării!

Eugen Trică: „Să intrăm desculţi”

Meciul dinaintea meciului: Mititelu – Rotaru 1-3!

Primul și ultimul meci din 2019 pe Oblemenco!