37.9 C
joi, august 18, 2022

Video/ Nicolae Stanciu face spectacol în China! Ce gol!

Internaționalul român a marcat fabulos în ultimul meci și a pasat decisiv!

Nicolae Stanciu este de neoprit în China! Fotbalistul traversează o perioada excelentă. Titular în meciul dintre Wuhan Three Towns și Hebei, din etapa a 6-a, mijlocașul ofensiv a pasat decisiv în minutul 24, când Ademilson a reușit să marcheze.

Nicolas Popescu
S-a făcut transferul lui Nicolas Popescu!

Hagi l-a vândut pe fiul lui Gică Popescu! Mijlocașul a semnat un contract valabil pe 4 ani! Nicolas Popescu a Read more

Mutu critică jocul celor de la Petrolul!

Antrenorul a fost deranjat de fotbalul propus de lupi! ,,10 în fața careului"! După 3 victorii consecutive, Rapid a pierdut Read more

Apoi, în minutul 33, internaționalul român a reușit să își treacă și el numele pe tabela de marcaj cu un gol din afara careului. Astfel, Stanciu a ajuns la trei goluri marcate în șase meciuri pentru echipa din China.

„Am intrat pe modul Luka Modric!”

Stanciu se arată din ce în ce mai mulțumit de propriile prestații din China. Fotbalistul nu s-a ferit să se autointituleze „intrat pe modul Luka Modric”, într-o postare pe contul personal de Instagram. Internaționalul român nu l-a uitat nici pe Constantin Budescu!

Am intrat pe modul Constantin Budescu şi Luka Modric!”, a scris Nicolae Stanciu, pe rețeaua de socializare.

Mijlocașul român a început partida titluar și a fost înlocuit în minut 92 de către Luo Senwen. Formația lui Nicolae Stanciu are 16 puncte acumulate în momentul de față, după șase meciuri jucate, cu un golaveraj de 19-3.