fbpx

CFR Cluj – Craiova: Cel mai bun alb-albastru în 3 minute!

Notele oltenilor după victoria din Gruia: Cine a dus greul în meciul cu CFR!

Craiova s-a impus pe terenul celor de la CFR Cluj, scor 3-2, după unul dintre cele mai frumoase meciuri ale acestei ediții de campionat. Oltenii au arătat că sunt capabili să se lupte de la egal la egal cu trupa lui Dan Petrescu, iar de această dată, ardelenii nu mai au scuzele legate de participarea în cupele europene.

Cristiano Bergodi a mizat pe un prim 11 câștigător pentru a treia oară la rând de la instalarea pe banca alb-albaștrilor. Astfel, Elvir Koljic a înscris, din nou, iar Alex Cicâldău a fost motorul echipei. Întreaga formație a Craiovei a arătat determinare, mai ales în prima repriză, iar acest lucru s-a văzut și pe tabelă. Valentin Mihăilă nu a strălucit așa cum îi obișnuise pe suporteri în campionatul regulat, dar a reușit să-și lase amprenta într-un mod extrem de util: gol și pasă de gol.