Orgolii mari pentru antrenorii din Bănie!

După ce la handbal, Bogdan Burcea a scos echipa de pe teren, iată că și Aco Todorov a procedat la fel la baschet!

Echipa de baschet masculin, SCM U Craiova, a disputat miercuri seară un meci amical contra bulgarilor de la Rilski. Partida a fost oprită în minutul 35, moment în care scorul era  86-78, în defavoarea oltenilor.

Partida a fost o oprită cu cinci minute înainte de final, după ce Aco Todorov a decis să scoată echipa din teren. Antrenorul Craiovei a fost nemulțumit de maniera de arbitraj, care, după spusele craiovenilor, a defavorizat echipa pe toata durata partidei.

Pentru SCM U Craiova au jucat și au marcat: Ionescu (4 p.), Casale (8 p.), Holland (12 p.), Gajovic (13 p.), Boone (2 p.), Popa (7 p.), Mijajlovic (3 p.), Troupe (15 p.), Berceanu (3 p.), Holsey (11 p.)

În decurs de o săptămână, este a doua oară când un antrenor al unei echipe din Craiova își scoate echipa de pe teren. Bogdan Burcea a procedat la fel în meciul de la Vâlcea, doar că el a revenit asupra deciziei și a trimis formația înapoi pe teren.

Sursă foto: Baschet Fans