vineri, martie 29, 2024

Ouzounidis îi șlefuiește bijuteria lui Rotaru: „Am alt rol de când a venit Mister”

Noul antrenor al Craiovei a început schimbările și e gata să-și ducă elevii la un alt nivel!

Marinos Ouzounidis a anunțat încă de la prezentare că modificările pe care le va face la nivelul echipei nu vor fi bruște, ci treptate: „Acolo unde trebuie să umblăm dacă vrem să ajungem la vârf este mentalitatea, pentru că trebuie să înțeleagă lumea că trebuie să avem jucători cu minte puternică și cu voință. Aici trebuie să lucrăm. Am experiență în a lucra cu echipe de acest fel, sunt sigur că-i pot ajuta pe jucători să devină mai buni”, spunea antrenorul.

După ce Ouzounidis a debutat cu un semi-eșec în Liga 1, 0-0 contra celor de la Clinceni, Ales Cicâldău a dezvăluit că antrenorul grec îi cere lucruri diferite față de Papură sau Bergodi.

Știam că va fi un meci greu. Dacă reușeam să deschidem scorul în prima repriză, era altceva. Evident că ne pare rău, am venit aici să luăm trei puncte. Eu zic că în prima repriză s-a decis meciul, am avut multe ocazii, dar n-am reușit să marcăm. Nu-mi place să spun că există frustrare, dar evident că ne pare rău, dacă vrem să ne batem la campionat, trebuie să dăm gol și dacă avem doar o ocazie. Am alt rol acum de când a venit Mister, mă simt bine pe orice post de la mijlocul terenului. E o schimbare, dânsul are foarte multă experiență, începe deja să-și aplice ideile. Sunt sigur că vom arăta mult mai bine”, a declarat Cicâldău.

LIVE VIDEO ONLINE! Hermannstadt – FCSB: echipele de start!

Ouzounidis: „Am cedat posesia pentru a avea mai multe culoare!”

Debut nul în campionat al grecului: Zeronidis!