Concluziile lui Pițurcă după prima victorie cu Universitatea!

Craiova lui Pițurcă a urcat pe 2 după 3-2 la Mediaș. Antenorul a recunoscut că a tremurat un pic pe finalul jocului.

După meci, Victor Pițurcă a spus: „Am avut emoții pe final, Mediaș e o echipă bună. Are un atac bun, în orice moment te aștepți să producă ceva. Am luat gol din fază fixă pe final, nu e ok, dar nu mai contează. Mai avem de muncit. Lui Cicâldău i-a purtat noroc banderola, de maniera asta trebuie să joace. Nițu trebuie să prindă mai multă personalitate. Sincer, nu-l scoteam dacă nu acuza acele dureri. Mi-a fost teamă de o ruptură. Pe Pigliacelli l-am certat pentru că nu și-a organizat defensiva. Are un temperament deosebit. Aveam pretenția să stea cu gura pe ei. Mai avem de lucru, mai sunt băieți care trebuie să vină din urmă. Azi am făcut o primă repriză bună, așa vreau să joace băieții. A contat suprafața de joc, cred că s-a văzut, nu mai e nevoie de multe comentarii. E gazon bun și mingea a circulat bine”.

Universitatea Craiova a câștigat cu 3-2 partida de la Mediaș și a urcat pe locul 2 în ierarhia Ligii 1. În runda viitoare, Craiova va juca acasă împotriva celor de la Viitorul Constanța.

În 3 minute poți să vezi și: Becali, aproape să dea lovitura în fața lui Mihai Rotaru!

Peluza Nord Craiova, una dintre cele mai spectaculoase galerii din lume!

Pițurcă nu scapă de Fortes! Predator revine în Bănie!