fbpx

Piturca mai trimite un fotbalist sub tricolor!

În această seară, unul dintre elevii lui Victor Piturca și-a făcut bagajele în 3minute pentru cantonamentul tricolor de la Buftea.

Universitatea Craiova are acum 4 reprezentanți la primele două naționale ale României. Norocul oltenilor: accidentarea lui Mihai Velisar. Fundașul stânga de la Gaz Metan Mediaș a venit sub comanda lui Mirel Rădoi cu probleme musculare. Nu a putut face antrenamentul, așa că, la sugestia staff-ului medical, selecționerul României U21 a decis înlocuirea lui cu Ștefan Vlădoiu. Fundașul de bandă al Universității Craiova și-a făcut bagajele în 3minute și a ajuns deja în cantonamentul tricolorilor mici de la Centrul Național de Fotbal de la Buftea.

Ștefan Vlădoiu a început titular ultimele meciuri sub comanda lui Victor Pițurcă, luându-le fața lui Martic și Mățel, ultimul mai mult accidentat. Vlădoiu a profitat din plin de regula impusă de FRF, cu doi juniori în teren. Rădoi l-a convocat pe tânărul fundaș al Craiovei, în ciuda gafei care a prilejuit golul de onoare al câinilor roșii în înfrângerea acestora la Severin, scor 4-1. El s-a alăturat astăzi perlei oltenilor, Valentin Mihăilă.

La prima reprezentativă a României au fost convocați Nicușor Bancu și Alexandru Cicâldău.

Meciurile echipei U21 a României:

14 noiembrie 2019: România – Finlanda
19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord – România

In 3minute poti sa citesti si: Băluță: „M-au judecat, criticat, nu mi-au dat încredere”

Victor Piturca aduce decarul naționalei la Craiova!

Piticul Atomic ia în înălțime: își pune pirostrii!