-2.8 C
miercuri, ianuarie 19, 2022

Reghecampf: „Trebuie să fim bucuroși că am câștigat un punct”

Echipă de-un punct pe meci, fără șut pe poartă. Reghe a aplaudat peluza, care a stat mai bine în picioare decât jucătorii!

CS Universitatea Craiova a bifat încă un meci fără victorie. După trei înfrângeri și două remize, trupa din Bănie a făcut egal și cu UTA Arad, scor 0-0. Situația este delicată pentru olteni, iar antrenorul simte acest lucru.

Laurențiu Reghecampf și-a băgat elevii în ședință la finalul meciului și spune că nu se mai poate discuta despre titlu. Craiovenii vor să prindă play-off-ul, să își recupereze accidentații și să profite cât se poate de mult de pauza de iarnă.

Dezamăgire mare pentru jocul pe care l-am practicat. Am fost foarte slabi din toate punctele de vedere. Trebuie să fim bucuroși că am câștigat un punct în seara asta. Au fost net superiori la fiecare duel. Am avut și o scurtă ședință după meci. Schimbările nu au adus nimic. Fiind ultimul meci de acasă din acest an speram să arătăm altfel. Nu cred că este o criză, ne lipsesc jucători importanți. Nu reușim să ieșim cu pase din apărare, nu avem o construcție bună.  Koljic are comoție, sperăm să fie bine. Trebuie să ne revenim și să mergem la Mediaș și să câștigăm.  O să avem o perioadă de pregătire unde trebuie să ne pregătim pentru partea a doua a sezonului. Sperăm să recuperăm din accidentați și să-i pregătim la un nivel foarte înalt.  În moment de față trebuie să ne gândim la playoff, trebuie să fim realiști. La cum am jucat astăzi, nu putem să vorbim de titlu. O să vedem ce facem în iarnă, nu putem să anunțăm nimic când mai avem o etapă de jucat până la pauză”, a spus Laurențiu Reghecampf.

Invincibilii lui Reghe! Craiova, neînvinsă de 3 meciuri!