fbpx
2.7 C
miercuri, decembrie 8, 2021

România-Armenia: primul 11 al lui Mirel Rădoi!

Pe cine se va baza selecționerul în partida cu Armenia și care sunt vedetele pe care le va lăsa pe banca de rezerve!

România vine după o partidă grea cu Germania, pe care tricolorii au pierdut-o, la limită, cu scorul de 2-1. Elevii lui Mirel Rădoi au deschis scorul în prima repriză și și-au păstrat avantajul până la pauză, dar nu a fost suficient. Meciul precedent i-a consumat foarte mult pe români, care sunt în fața unui alt duel extrem de important, cu Armenia.

Mirel Rădoi se vede nevoit să facă anumite schimbări față de meciul cu Germania, dar selecționerul nu va risca să nu înceapă cu cei mai buni jucători din ultima rundă: Niță, Rus, Stanciu, Mihăilă și Hagi. Astfel, alături de căpitanul Chiricheș, selecționerul are deja 6 fotbaliști pentru primul 11.

Sistemul de joc se poate schimba din 5-2-3 în 4-3-3, iar această modificare ar duce și la apariția inevitabilă a unor jucători care se pot plia pe un astfel de stil.

Primul 11 probabil al lui Mirel Rădoi: Niță – Manea, Chiricheș, Rus, Bancu – Cicâldău, Nedelcu, Stanciu – Hagi, Keseru, Mihăilă.

Notele tricolorilor după Germania – România 2-1!