SCM Craiova, măcel pe semicerc! Fetele lui Burcea și-au făcut praf adversarele

Handbalistele de la SCM Craiova au câștigat la pas întâlnirea cu Danubius Galați. În nicio clipă nu s-a pus problema învingătoarei.

Fetele lui Bogdan Burcea s-au impus cu 28-15, la pauză 15-6, contra Galațiului, într-un meci fără istoric desfășurat în această seară în Polivalenta din Bănie. Sportivele de la SCM Craiova nu au avut niciun moment emoții în privința punctelor.

După primul sfert de oră, oltencele luaseră un avans consistent: 10-2. Cea mai mare diferență înregistrată în meci a fost de 15 goluri, când mai erau de jucat trei minute din partidă.

SCM Craiova e pe doi, în urma CSM București

Au evoluat și au marcat pentru SCM Craiova: Dumanska, Stanciu, Lung (portari), Nikolic 8 goluri, Florianu 7, Tudor 3, Klikovac 2, Pricopi 2, Ardean 2, Trifunovic 1, Vizitiu 1, Şelaru 1, Ţicu 1, Rădoi, Popescu.

După șapte partide disputate în campionat, SCM Craiova are 18 puncte şi îşi consolidează locul secund, în spatele campioanei CSM Bucureşti. De altfel, singura echipă care le-a învins pe Florianu şi compania. Următorul meci pentru formaţia din Bănie va fi duminică, de la ora 11 cu AHCM Slobozia, în deplasare. Partida va putea fi urmărită de suporterii olteni live, pe TVR 2.

Te mai poate interesa: Burlacu, sub tricolor! Plus o convocare surpiză din tabăra olteană