Gigi Becali e convins că fostul jucător de la Universitatea Craiova poate face diferența pentru FCSB, chiar și în Liga Campionilor!
FCSB a câștigat titlul în Superliga României, depășind echipe precum CFR Cluj și Universitatea Craiova. Gigi Becali nu a avut emoții, pentru că formația lui s-a impus în mod clar, în play-off și a fost campioană detașat. Omul de afaceri din Capitală vrea să treacă la nivelul următor. Acesta își dorește să facă un lot puternic și să repete performanța, dar și să ajungă în grupele Ligii Campionilor, la masa bogaților din Europa.
Un fost jucător de la Universitatea Craiova o poate duce pe FCSB în Liga Campionilor!
FCSB are mulți jucători valoroși, urmăriți de echipe din străinătate. Printre aceștia se numără și Tavi Popescu. Mijlocașul nu a avut cel mai bun sezon, dar încă rămâne un fotbalist important pentru formația din Capitală. Acesta a căpătat suficientă experiență și are șanse mari să devină, pe viitor, un adevărat lider printre roș-albaștri.
Gigi Becali spune că nu e interesat să îl vândă pe fostul jucător de la Universitatea Craiova. Patronul de la FCSB își dorește să ajungă în grupele Ligii Campionilor. O astfel de performanță le-ar aduce roș-albaștrilor aproximativ 50 de milioane de euro: „Nu mă interesează să vând. Cum să vinzi când ai în fața ta o șansă de calificare în UCL de 50 de milioane de euro. Poate și mai mult”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport Special.
Gigi Becali nu vinde jucătorii importanți!
Gigi Becali e hotărât să păstreze în lot toți jucătorii valoroși. Chiar dacă FCSB o să primească oferte bune, patronul echipei știe că nu poate să înlocuiască un titular atât de repede și că riscă să rateze calificarea în grupele Ligii Campionilor și o sumă imensă de bani, doar pentru o afacere legată de un transfer.
- Nicușor Bancu și Alex Mitriță, soluții de Liga Campionilor pentru FCSB: „Toată lumea știe”
- Și-a omorât familia după ce a fost la mănăstire să se roage
- Mititelu spune că Eugen Neagoe ține cu FCU Craiova
- Gigi Becali face primul transfer pentru Liga Campionilor: „A zis că poate vine la noi”
- Primul jucător care și-a dat acordul pentru transferul la FCSB