Antrenament cu efort minim pentru meciul cu Sepsi. Apărarea rămâne beton!

Universitatea Craiova – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 3-0
A marcat: Bic 9, Tudorie 47, Fedele 85
Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, Bălașa, Bancu – Nistor (71 Fedele), Bic – Cîmpanu (87 Vlădoiu), Cicâldău (87 Căpățână), Baiaram (46 Camara) – Koljic (46 Tudorie). Antrenor: Marinos Ouzounidis
Viitorul Pandurii Târgu Jiu: Bodea – Buleică (56 Ciul), Misarăș, Baican, Dragu – Țegle (81 Buia), Cioiu, Prejmereanu (56 Chiorean) – Mitrică (81 Buțurcă), Gîrbiță, Paraschiv (56 Bădăluță). Antrenor: Cristian Lupuț

Craiova cinică: trupa lui Ouzounidis nu s-a întrebuințat prea tare și a atins obiectivul fixat, încă din prima manșă din semifinalele Cupei României. Bancu și colegii săi s-au impus cu 3-0 contra celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu, într-un meci în care Bălașa și Papp au atins mingea mai mult decât în oricare partidă din campionat. Cel mai probabil juveții au avut o posesie de peste 80%.

Bic a deschis scorul în urma unui corner încă din minutul 9, apoi alb-albaștrii au făcut un pas înapoi. Au mai marcat o dată la începutul părții secunde, gol reușit de rezervele Camara și Tudorie, primul cu asistul, al doilea cu latul decisiv. În minutele de final o altă rezervă, Fedele a urcat scorul la 3-0, din nou pasă de gol Camara.

Practic, craiovenii și-au atins toate obiectivele în jocul cu divizionara B: l-au reintegrat pe Koljic, bosniacul însă extrem de șters, au antrenat următorul joc, cu Sepsi din play-off, și au obținut biletele pentru ultimul act al Cupei României.

FOTO! Cum l-au clonat oltenii pe Koljic!

Adevărata Universitatea Craiova, prin ochii lui Marian Bondrea: „Am o supărare care persistă”

The following two tabs change content below.